Hogy hat a testünkre, ha nem szexelünk?
Számos oka lehet annak, ha éppen olyan periódusban vagyunk, hogy nem élünk nemi életet. Ez természetesen a testünkre és a mentális állapotunkra is hatással van.
Feszültebbek vagyunk
A szex segíthet levezetni a felgyülemlett feszültséget, így a hiányában nehezebben birkózunk meg a stresszel. Szerelmeskedés közben ugyanis oxitocin és endorfin termelődik a szervezetben, amitől nyugodtabbnak, boldogabbnak érezzük magunkat.
Nő a prosztatarák kialakulásának esélye
Az Amerikai Urológiai Szövetség tanulmánya szerint a rendszeresen nemi életet élő férfiaknak 20 százalékkal kisebb az esélye arra, hogy prosztatarákosak legyenek. A szakemberek szerint ennek többek között az az oka, hogy az ejakuláció során a káros anyagok egy része kiürül a prosztatából.
Gyengül az immunrendszer
A Pennsylvania Egyetem kutatásából az derült ki, hogy azoknak, akik hetente legalább egyszer vagy kétszer szeretkeznek, erősebb az immunrendszerük.

Csökken a húgyúti fertőzések kockázata
A húgyúti fertőzések 80 százaléka nemi érintkezést követően jelenik meg a szervezetben. Ha nincs szexuális életünk, jelentősen csökken az ilyen jellegű betegségek esélyének kialakulása.

Működhet a párkapcsolat, ha rossz a szex?
A kapcsolat romlásához, akár megcsaláshoz vezethet, ha egy pár egyik vagy mindkét tagjánál csökken a vágy a szexuális együttlétekre. De vajon így is működhet a kapcsolat?
Nő a merevedési zavar kialakulásának kockázata
Bizonytalanabbnak érezzük a kapcsolatunkat
A szexmentes kapcsolatokban csökken az intimitás és a biztonság érzése - ez is arra vezethető vissza, hogy ilyenkor kevesebb oxitocin illetve egyéb, kötődésért felelős hormon termelődik a partnerek szervezetében. Ugyanakkor a nemi élet átmeneti hiánya nem feltétlenül jelenti a kapcsolat meggyengülését, hiszen más módjai is vannak az érzelmek kifejezésének - ezekre ilyenkor érdemes extra figyelmet fordítani.
Forrás: prevention.com
Értékelje a cikket!