Mutatjuk, hol fog ma havazni (2022.03.01.)

Bár a naptár szerint már tavasz van, az időjárás tekintetében éppen most jött vissza a tél. A hétfői havazás után ma ismét várható hó, de a legjobb esetben is maximum 10 Celsius-fok lehet délután.

Kedden a nap első felében jellemzően derült, napfényes időben lesz részünk, majd északkeleten megnövekszik a felhőzet, különösen az Alföld északkeleti részén. Ott estefelé néhol havazás is kialakulhat. Az északi, északkeleti szelet élénk, az Észak-Alföldön és a Zemplén térségében akár erős lökések is kísérik. A legmelegebb órákban 5 és 10 Celsius-fok közötti értékeket mérhetünk - derült ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből .

iskolás lány sétál a hóesésben
Az első tavaszi napon is lesz hó. Fotó: Getty Images

Szerdán kettészakad az ország

Az ország nyugati felében többnyire gyengén felhős, napos időt tartogat a szerda, míg a keleti megyékben erőteljesebben beborul az ég - de hosszabb-rövidebb időre azért ott is kisüt a nap. Hajnalban még jó eséllyel kialakulhat egy-egy hózápor, utána viszont már nem kell csapadékkal számolnunk. Az északi, északkeleti szél a Tiszántúlon élénk lesz. Hajnalban -8 és -2 fok közötti értékek várhatóak, de a fagyzugos helyeken még ennél is több fokkal hidegebb lehet. Kora délután pedig 5-9 fokot mutathatnak majd a hőmérők.

Éjjel -10, nappal +10

Jellemzően felhős, borult lesz a csütörtök Magyarországon. Keleten estefelé már gyenge, vegyes halmazállapotú csapadék is előfordulhat. Az északias szél megélénkülésére is számíthatunk. Éjszaka -10 és -1 fok közé hűl a levegő, a délutáni maximum-hőmérséklet pedig 4 és 10 fok között alakul.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
D-vitamin
D-vitamin: májusban is kell még szedni? – Mutatjuk, mi lenne a legjobb az orvosok szerint
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +24 °C
Minimum: +12 °C

Erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, emellett hosszabb-rövidebb időre kisüthet a nap. Egyre többfelé, több hullámban alakulhatnak ki záporok, a déli órákig kisebb, azt követően már nagy eséllyel zivatarok is. Egy-egy intenzív, heves zivatar is előfordulhat. A délnyugati szelet élénk, főként a Dunántúlon és a Tiszántúlon erős lökések kísérik, zivatarok környezetében viharossá fokozódhat a szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 20 és 26 fok között várható. Késő estére 12 és 18 fok közé hűl le a levegő. A héten várható időjárás-változás következményei már ma is érezhetőek lesznek. Kettősfronti hatás várható, amely a hideg- és a melegfrontra érzékenyek szervezetét egyaránt megterheli.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!
kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!