Fájdalomcsillapítás idegblokád segítségével

Az idegblokád olyan fájdalomcsillapító vagy diagnosztikus kezelés, amely segítségével megszüntethető a daganat okozta vagy akár a krónikus fájdalom, illetve eldönthető, hogy egy bizonyos ideg hozzájárul-e a fájdalom kialakulásához.

A beavatkozást elsősorban fájdalomklinikákon, illetve fájdalomambulanciákon végzik el, elvégzéséhez speciális ismeretek szükségesek, amelyeket az orvosi egyetemeken csak részben tanítanak.

Kiknek ajánlott?

Így válik krónikussá a fájdalom Az utóbbi időben az érdeklődés középpontjába került a műtéti beavatkozások vagy sérülések után jelentkező állandósult fájdalom. Ezt csak úgy előzhetjük meg, ha megérjük, hogyan válik az akut fájdalom krónikussá. Cikkünkből megtudja. Az idegblokád kezelést olyan fájdalmak csillapítására ajánlják, amelyre más módszerekkel nem igazán tudnak hatni. Ezek alatt leggyakrabban a daganat okozta fájdalmakat és a krónikus , tehát három hónapnál tovább tartó, leginkább mozgásszervi megbetegedés okozta vagy reumatikus jellegű gerinc- ízületi vagy derékfájdalmakat értjük. A műtét nem minden daganattípusnál elvégezhető, gáttáji és hasi fájdalommal járó ráknál viszont általában igen, végbélrák esetén például nagyon gyakori.

A műtét előtt

A beavatkozást megelőzően abba kell hagyni a vérhígítók, mint például heparin, fragmin, marfarin szedését. Viszont kis dózisú aszpirint vagy nem szteroid gyulladáscsökkentő szereket be lehet venni, de erről mindenképpen kérjük ki a műtétet elvégző orvos véleményét is.

Az ambulán műtét után néhány órával haza is mehet a beteg

Az ambulán műtét után néhány órával haza is mehet a beteg

A műtét alatt

A beavatkozás során speciális keveréket juttatnak a kívánt testrészbe, amely blokkolja az adott ideg működését. Ezzel leggyakrabban átmeneti (egyénileg változó, pár hétig vagy pár hónapig ható) vagy akár örökre szóló fájdalommentességet is el lehet érni. Ha visszatér a fájdalom, a beavatkozást úja el lehet végezni.

Mellékhatások

Mint minden beavatkozásnak, ennek is lehetnek mellékhatásai, mint például fájdalom, fertőzés, vérzés, idegsérülés vagy allergiás reakció. Előny, hogy ezt a műtétet a legtöbb alkalommal ambulánsan végzik, pár óra megfigyelés után általában hazamehet a beteg.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

Derült lesz az ég, azonban főleg a Dunántúlon maradhatnak felhős körzetek, de csapadék nem valószínű. Párássá válik a levegő, helyenként - nagyobb eséllyel délnyugaton, nyugaton és északkeleten - köd is képződhet. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +6 fok között alakul, de helyenként gyenge fagy is lehet. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra