A leggyorsabban elkészíthető reggelik

A reggeli rohanásban sokan vagy teljesen megfeledkeznek a reggeliről, vagy gyorsan bekapnak út közben egy cukros péksüteményt, esetleg valami ennél is egészségtelenebb étellel indítják a napot. Pedig léteznek villámgyorsan elkészíthető, egészséges reggelik, amelyek még a legzsúfoltabb reggelbe is beleférhetnek. Három ilyen receptet ajánlunk!

A szendvicsrajongóknak: Tonhalkrémes kétszersült szendvics

Hozzávalók:

  • 1 doboz konzerves tonhal;
  • 2 evőkanál zsírszegény majonéz;
  • fél újhagyma felkarikázva;
  • néhány csepp citromlé;
  • só;
  • bors;
  • 2 szelet pirított rozskenyér;
  • 1 paradicsom karikákra szelve;
  • néhány friss saláta levél.

Elkészítés:

Egy tálban keverjük össze a tonhalat a majonézzel, a hagymával és a citromlével, majd ízlés szerint sózzuk, borsozzuk. Az egyik szelet rozskenyérre tegyünk a friss salátalevélből, majd kanalazzuk rá a tonhalkrémet. Tegyünk a krémréteg tetejére néhány karika paradicsomot, majd a másik szelet kenyérrel fedjük le.

tonhal
Tonhalkrémes kétszersült szendvics. Fotó: 123rf

Akik édeset ennének: Vaníliás joghurt gyümölccsel és granolával

Hozzávalók:

Elkészítés:

Keverjünk el egy fél teáskanál vanília aromát a joghurttal, majd egy üvegpohár aljába kanalazzunk belőle egy keveset. Tegyünk a joghurtra egy réteg granolát és egy kevés gyümölcsöt, majd ismét joghurtot. Rétegezzük így addig, amíg van a joghurtból.

joghurt
Vaníliás joghurt gyümölccsel és granolával. Fotó: 123rf

A reggeli a napunk egyik legfontosabb étkezése, de az sem mindegy, hogy mit fogyasztunk ilyenkor. Íme néhány étel, ami garantáltan beindítja a napot! Kattintson!

A tojáskedvelőknek: Spenótos-gombás omlett

Hozzávalók:

  • 3 nagy tojás
  • fél dl tej
  • bors
  • 1 evőkanál olíva olaj
  • 1/2 csésze szeletelt csiperkegomba
  • 1/2 csésze friss bébispenót
  • 2 evőkanál reszelt sajt

Elkészítés:

A tojásokat üssük bele egy tálba, majd a tejjel, sóval és borssal verjük fel. Egy serpenyőben hevítsünk olívaolajat, és pirítsuk meg rajta a gombát, majd öntsük rá a tojást. Ha már majdnem teljesen megsült az omlett, szórjuk rá a bébispenótot. Tálalás után szórjuk meg reszelt sajttal, és fogyasszuk pirítóssal.

spenot omlett
Spenótos-gombás omlett. Fotó: 123rf

Forrás: tasteofhome.com , bettycrocker.com/recipes/tuna-salad-sandwiches

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
D-vitamin
D-vitamin: májusban is kell még szedni? – Mutatjuk, mi lenne a legjobb az orvosok szerint
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +17 °C
Minimum: +7 °C

Ma felhős idő valószínű, de -főképp a középső és a keleti országrészen- hosszabb időszakokra felszakadozhat, majd estétől nyugat felől csökken a felhőzet. Eső, zápor többfelé, zivatar leginkább a délnyugati határ mentén és a keleti, északkeleti harmadban fordulhat elő. Az északnyugati szelet sokfelé erős, az Észak-Dunántúlon és zivatarok környezetében olykor viharos lökések is kísérhetik.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 15 és 22 fok között várható, de Nyugat-Dunántúlon délután már csökken a hőmérséklet.Késő estére 6 és 15 fok közé hűl le a levegő. Hidegfront vonul át az ország felett, így elsősorban az arra érzékenyek körében jelentkezhetnek orvosmeteorológiai panaszok.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!
kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!