Így hozzuk csúcsformába a dekoltázst!
Tippek, tanácsok és teendőkA szép dekoltázzsal szavak nélkül is hódíthatunk. Ha megfelelően ápoljuk, feszes és fiatalos marad.
Mi az, ami árt?

Melltartó-ügy
A melltartóviselés egészségügyi hatásaival kapcsolatban sok az ellentmondás, így azt sem lehet egyértelműen eldönteni, hogy éjjel káros-e vagy kifejezetten előnyös. Kell-e éjszakára melltartót húzni?
Válasszunk tökéletes melltartót!
A lehetséges megelőző megoldások sorát kezdjük mindjárt a helyes melltartó kiválasztásával! Plasztikai sebész szakértőnk szerint ugyanis ez nem elsősorban divatcikk, hanem a szép dekoltázs letéteményese. De hogyan találhatjuk meg az ideális melltartót? Először is ellenőrizzük a méretünket: ezt jó esetben amúgy is évente el kellene végezni, hiszen mellünk mérete (például fogyás, hízás, várandósság, szoptatás, változókor miatt) módosulhat.

A szép, fiatalos, feszes dekoltázs megőrizhető
Először a mellkas körfogatát mérjük le, közvetlenül a mell alatt. Ezzel kaphatjuk meg a melltartó méretében található számot. A kerekítés szabályai érvényesek, ha pl. 72 centimétert mérünk, akkor 70-es a méretünk, ha 78-at, akkor 80-as, és így tovább. Ezután mérjük meg a mellbőségünket a mellcsúcsnál, úgy, hogy a mérőszalag ne legyen se túl szoros, se túl laza. A két szám különbsége adja a kosárméretet: 13 centiméteres eltérésnél A-kosárról, 15-nél B-ről, 17-nél C-ről, 19-nél D-ről, 21-nél E kosárról, 23-nál F-ről, 25 centiméternél pedig G kosárról beszélünk.
Persze ezzel korántsem ússzuk meg, hogy melltartók tömegével vonuljunk a próbafülkébe: egyes cégek gyártmányai között ugyanis komoly méretdifferenciák lehetnek. A fazon sem mellékes, hiszen minden mellformának másféle felel meg. Az ideális darab viselete szinte észrevétlen, sehol nem szorít, nem akadályoz a mozgásban, és sem oldalt, sem felül nem "buggyan ki" belőle a mellünk. Fontos, hogy a melltartó ne hagyjon szorításnyomot a bőrön, és mindig vízszintesen ölelje körbe a testünket, ne csússzon fel sehol. A merevítő pontosan a keblek vonala alatt legyen.
Sportoláskor különösen fontos a megfelelő alátámasztás. Ilyenkor ne a megszokott, csipkés-merevítős darabot válasszuk, hordjunk speciális sportmelltartót. A várandósoknak és a szoptató kismamáknak is nagyon fontos a jól tartó, lehetőleg merevítő nélküli melltartó viselése.
"Az éjszakai melltartóviselés kérdésében nincs egyértelmű álláspont" - fogalmaz dr. Falus György. - "Elsősorban a mell méretétől, illetve az illető hölgy ízlésétől függ, érdemes-e vele megpróbálkozni. Alvás közben ugyanis a mell súlya nem húzza annyira a bőrt és a kötőszöveteket, mint napközben, ezért inkább a kényelemérzet a döntő: aki így jobban érzi magát, viseljen bátran ilyenkor is merevítő nélküli melltartót, akit viszont feszélyez, ugyanilyen bátorsággal mellőzheti azt".