Hormonok, melyek fontosak a zsírégetéshez

A súlyvesztésben sok egyéb mellett a hormonok is szerepet játszanak. Mindegyiknek megvan a maga szerepe a folyamatban, és mindre szükség van ahhoz, hogy megszabadulhassunk a felesleges zsírpárnáinktól.

Pajzsmirigy hormonok

Nagyon fontosak a megfelelő anyagcseréhez, három féle létezik belőlük. Ha mindegyik megfelelően működik, illetve megfelelő mennyiségben termelődik, akkor az anyagcserénk optimális mértékben fogja égetni a zsírt, ami a fogyás egyik előfeltétele.

Adrenalin

Epnefrinként is ismert, és azért felel, hogy felpörgesse a szervezetünket. Segít abban, hogy a testünk felszabadítsa a zsírokat és a cukrokat, amelyek tárol, hogy ezek azonnal energiává alakulhassanak, amikor szükség van rájuk.

Ezekre a hormonokra van szükség a zsírégetéshez
A hatékony zsírégetéshez hormonjaink is hozzájárulnak

Glukagon

Gondoljunk rá úgy, mint az inzulin hasznos ellentétére. Ahelyett, hogy csökkentené a vércukorszintet, megemeli, azzal, hogy lebontja a zsírt és a glikogént, amelyet a szervezetünk tárol. Akkor termelődik belőle sok, ha testmozgást végzünk, fehérjét fogyasztunk , vagy valami miatt leesik a vércukrunk.

Adiponektin

Ez a hormon a zsírsejtekben termelődik, ugyanakkor egyúttal segíti is a zsírégetést. Minél magasabb a szintje a szervezetben, annál nagyobb az energiafelhasználásunk és a kalóriafelhasználásunk is. Mivel növeli az inzulinérzékenységet, fejleszti a glükóztoleranciát , és gátolja a gyulladások kialakulását is.

DHEA és tesztoszteron

Ezek a nemi hormonok a mellékvesében termelődnek. A DHEA fontos szerepet játszik abban, hogy az izmaink megfelelően fejlődjenek, ami elengedhetetlen a hatékony anyagcseréhez és a zsírégetéshez is. A tesztoszteron szintén az izomépítéshez fontos, de összefüggésben áll a libidóval, a csontsűrűséggel, a memóriával és a zsírégetéssel is.

Növekedési hormon

Mély alvás közben termelődik, és abban segít, hogy épüljenek az izmaink, és regenerálódjanak a szöveteink. Éppen ezért nagyon fontos abban, hogy a testünk hosszú távon is zsírégető üzemmódba kapcsolhasson.

Forrás: rodalewellness.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +20 °C
Minimum: +12 °C

Az északi tájakon a felhős időt követően főleg délután egyre többfelé kisüt a nap, a déli, délkeleti országrészben ezzel szemben erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés. Reggel még többfelé valószínű főleg eső, zápor, majd az északi tájakon csökken a csapadékhajlam, viszont délen, délkeleten - nagyobb számban délután - záporok, zivatarok várhatók, helyenként felhőszakadással. Az északi, északkeleti szél többfelé lesz élénk, záporoktól, zivataroktól függetlenül a Nyugat-Dunántúlon helyenként erős. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 18 és 23 fok között valószínű, ennél északnyugaton hidegebb, a Dél-Alföldön viszont kissé melegebb lehet az idő. Fronthatás napközben nem okoz kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra