Miért káros, ha szundira állítjuk a telefonunkat?

Nagyon sokan a telefonunkra ébredünk - a készülékekbe beépített és sokat használt funkció a szundi, vagyis a késleltetett ébresztés. Praktikusnak tűnhet, de valójában többet árt, mint használ. Kíváncsi rá, miért?

Veszélyes, ha szundira állítjuk a telefont?

A legnagyobb gond, hogy pont akkor használjuk a késleltetett ébresztést, amikor már egyébként is ébredezünk, vagyis az alvásunk felületes . A szundi miatt nem leszünk sem kipihentebbek (hiszen ez alatt az öt vagy tíz perc alatt nem tudunk annyira mélyen elaludni, hogy pihenjünk is), de ébredni sem fogunk könnyebben, hiszen valamennyire mégis álomba merülünk.

Nem célszerű a szundit használni ébredéskor
Nem célszerű a szundit használni ébredéskor

Ráadásul általában akkor nyúlunk a szundigomb után, amikor egyébként sem vagyunk kipihentek (hiszen egyébként miért lenne szükség arra a plusz öt percre?), ezért a probléma megoldását már előző este kell elkezdeni!

A jó alvás lényege a megfelelő rutin

A alvás lényege, hogy megfelelő rutinokat alakítsunk ki és tartsuk is magunkat ezekhez. Ha minden reggel muszáj még öt, tíz percet szunyókálni, az azt jelzi, hogy nem alszunk eleget . Feküdjünk le tehát korábban, vagy aludjunk tovább, ha tudunk! Az egészségünkre jobb hatással van, ha nem a szundit nyomkodjuk, hanem eleve 15 perccel későbbre állítjuk az ébresztőórát.

7 tipp alvászavar ellen Ha a bárányok számolgatása nem segít, hogyan érhetjük el, hogy pihentető alvásban legyen részünk? Tippek alvászavar ellen , kattintson! Gondolkodjunk el azon, is, valóban szükségünk van-e ébresztőórára. Természetesen, sok helyzetben ez az élet kellemetlen velejárói közé tartozik, de ha megtehetjük, inkább akkor keljünk fel, amikor magunktól ébrednénk. Az ébredés ugyanis nem egyik pillanatról a másikra történik, hanem jóval hosszabb biokémiai folyamatok szükségesek hozzá, például bizonyos hormonok szintjének növelése.

Ha az ébresztőórára kelünk, akkor ez a "felkészülési" szakasz elmarad, így nem csoda, ha ébredés után még hosszú ideig fáradtnak, nyomottnak érezzük magunkat. Ha nincs más megoldás, válasszunk olyan ébresztőórát, mely fokozatosan, a fény segítségével ébreszt. Ezek a készülékek ugyanis a természetes napszakok változásait imitálják, így kíméletesebbek a szervezetünkhöz!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra