Zaklatók a közlekedési eszközökön: ők a frottőrök

A zsúfolt tömegközlekedési eszközökön olykor elkerülhetetlen, hogy túl közel álljanak hozzánk mások. De mi a helyzet akkor, ha lenne hely, az idegen viszont mégis dörgölőzik?

Az idegen szavak gyűjteményének bejegyzése szerint „a frottőr az a férfi, aki előszeretettel dörgölőzik nők különböző testrészeihez nyilvános helyen (pl. buszon) és így jut kielégüléshez”. A police.hu-n megjelent cikkből pedig az is kiderült, hogy a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) zseblopási alosztályának nyomozói bizony elég gyakran találkoznak ilyen szexuális ragadozókkal.

„Szinte naponta találkozunk ilyen esetekkel. A legtöbbször még maguk az áldozatok sem veszik észre, hogy mi történik. Betudják a tömegnek, hogy hozzájuk értek. Mi viszont egyből kiszúrjuk őket, annak ellenére, hogy sokan észrevétlenül csinálják” – mondta Pék Veronika őrnagy, a BRFK zseblopási alosztályának csoportvezetője.

tömegközlekedési eszköz utasai
Budapesten gyakran kapnak rajta frottőröket a rendőrök. A kép illusztráció, forrása: Getty Images

Így vadászik egy frottőr

A frottőrök kihasználják a tömeget, és azzal indokolják, hogy közelebb húzódnak kiszemeltjeikhez. Ha pedig valaki szóvá teszi kényelmetlen közelségüket, azt is a tömegközlekedési eszköz zsúfoltságával magyarázzák. Jellemző még ezekre az emberekre, hogy utolsóként szállnak fel a járművekre, és direkt oda állnak, ahol a legtöbb ember van. Egyesek viszont akkor is zavaróan közel merészkednek másokhoz, ha egyébként van elég hely a buszon vagy a villamoson.

Olyan is van, aki szándékosan nem kapaszkodik, és emiatt látszólag véletlenül dől rá a másikra. A legtöbben pedig általában csak egy-egy megállót mennek, majd átszállnak az ellenkező irányba tartó járműre – tehát rövid távon utazgatnak oda-vissza.

Azt is megfigyeltük, hogy általában bizonyos embertípusokra buknak. Volt olyan férfi, aki a magas nőkért rajongott, más pedig az idősek felé közelített, és persze létezik olyan, aki a fiatalokat kedveli. Néhányan ilyenkor képesek követni is kiszemelt áldozatukat, hogy a közelében lehessenek. Azonban általában ezek az emberek nem válnak erőszakossá, nem kell attól tartani, hogy megtámadják a nőket” – ismertette az őrnagy.

Hogyan kezeljük ezeket a helyzeteket?

Hozzátette, sok nő még akkor sem mer rászólni a frottőrökre, ha már kényelmetlenül érzi magát a közelsége miatt, a szakértő szerint azonban legyünk bátrabbak ezekben a helyzetekben és ne hagyjuk magunkat. Pék Veronika azt tanácsolja, hogy ha valaki erőszakosan belép a komfortzónánkba, lépjünk el onnan vagy szóljunk rá, és ha szükséges, kérjünk segítséget. „Azonban ha tovább megy, nyíltan fogdos, vagy előveszi a nemi szervét, azonnal hívjunk rendőrt” – emelte ki az őrnagy.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
gyógyszerfelírás
Eldőlt, nagy változás jön a gyógyszerfelírásban – Hivatalosan is kihirdették
A 10 legjobb kutyafajta kisgyerekes családoknak – Kistestűtől a nagytestűig
magas rosttartalom
Ugyanolyan rostdús, mint az útifűmaghéj, de negyedannyiba kerül – ez a 3 legjobb alternatíva
Az Alzheimer-kór 16 korai jele: nem mindig a feledékenység az első tünet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Jobbára erősen felhős vagy borult lesz az ég. Több helyen várható eső, zápor, a legtöbb csapadék az Alföldön egy összeáramlási vonal mentén hullhat, ott jelentős mennyiség is összegyűlhet. Az északi, északnyugati szél élénk, helyenként erős lesz.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 7 és 13 fok között várható, északkeleten lehet ennél pár fokkal melegebb, míg a tartósan csapadékos helyeken hidegebb idő.Késő este 5, 11 fok valószínű. Hétfőn várhatóan nem kell erős fronthatástól tartani.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Szem és látás: alaptudás, mégis sokan hibáznak – Teszteld magad kvízünkben! Szemünk egészsége kellő törődést igényel a mindennapokban, sokszor mégis megfeledkezünk róla. Mennyire vagy jártas a témában? Teszteld a tudásod kvízünkben!
kvíz
Kvíz: meddig tart egy pánikroham? – Felismernéd a figyelmeztető jeleket? Heves szívdobogás, légszomj, halálfélelem – a pánikbetegség tünetei sokakat megijesztenek, mégis rengeteg tévhit kering róla. Teszteld, mennyire ismered!