Nem csak a szex bánja

A merevedési zavar mintegy félmillió férfit érint hazánkban. Bár ez teljesen "normális" probléma, az érintettek jelentős része szégyelli. Szégyellnek beszélni róla - és emiatt jóval kevesebben fordulnak orvoshoz, mint az szükséges volna. Sokan csöndben abban reménykednek, hogy maguktól rendeződnek a gondok, mások meg saját maguk próbálják orvosolni a panaszt. Egyik nagyobb baj, mint a másik.

Egyfelől: a merevedési zavar nem betegség, hanem tünet. Kiválthatja a munkahelyféltés, az anyagi problémák, a pörgő életvitel okozta stressz és több igen súlyos szervi betegség is - szív és érrendszeri bajok, a magas vérnyomás, a cukorbetegség, a magas koleszterinszint és számos urológiai probléma. Az utóbbiaknak sok esetben az első komoly előrejelzője a nem kellő mértékű erekció. Maga a tünet a mai korszerű gyógyszerekkel rendezhető, de ha a beteg az orvost kikerülve szerzi be a kezelésére szolgáló szert, az ok nem kerül napvilágra, így azt kezelni sem lehet.

Andrológiai és urológiai centrumok működnek szerte az országban, ahol ezekről az intim kérdésekről közvetlenül a szakorvossal beszélhetnek a férfiak - a szégyenlősebbek akár kérhetik, hogy még az asszisztensnő se legyen ilyenkor jelen. Azt csak az orvos tudja eldönteni, hogy a potencia-zavarnak valamilyen szervi elváltozás-e az oka, vagy olyasmi, amihez elegendő néhány praktikus jó tanács. A probléma orvosi segítséggel megoldható, miközben nemcsak az érintettek szexuális élete javulhat, ami a párkapcsolati gondok rendezését is segíti, hanem komolyabb betegségek kialakulását is meg lehet előzni.

Másrészt: az, aki nem szakember tanácsa alapján keres megoldást, egyáltalán nem biztos, hogy a számára legmegfelelőbb, leghatékonyabb potencianövelőt veszi meg.

Végül, de nem utolsó sorban (sőt, talán ez a legnagyobb kockázat), a tények azt bizonyítják, hogy a nem legálisan vásárolt (és bevizsgáltatott) készítmények minden esetben egyszerű hamisítványok. Ilyenkor még az a jobbik eset, hogy a drága pénzen vett szerben nincs, vagy kevesebb a hatóanyag, mert így az lehet a legrosszabb, hogy elmarad a várt hatás. Igaz, ennek a következményei is tovább gyűrűzhetnek: az egyszer elmaradt hatás a pórul jártat bizalmatlanná teheti minden ilyen jellegű szerrel, így akár az eredeti készítményekkel szemben is - pedig azok az eddigi sokéves tapasztalat alapján a férfiak túlnyomó többségének bizonyítottan segítenek. A legrosszabb esetben - és erre is volt már számos példa -, a hamisítványok egészségre káros anyagokat, alkalmanként kábítószert tartalmaznak.

Tehát, ha valakinek merevedési gondjai vannak, feltétlenül szakembert, szakrendelőt keressen fel!

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

savanyú káposzta
A savanyú káposzta így hat a bélrendszeredre
kávé
Módosíthatja a gyógyszerek hatását a kávé – Mutatjuk, mely esetekben nem árt az óvatosság
fűszerek
Veszélyes lehet a fahéj, a szegfűszeg és a szerecsendió, ha így fogyasztod
gyümölcslé
Ez az ital szinte ugyanúgy káros a májra, mint az alkohol – Mégis rengetegen isszák
széklet szaga
Amikor záptojás-szag terjeng a vécében – 9 dolog, amely kénes szagú székletet eredményezhet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +6 °C
Minimum: +3 °C

Nagyrészt borult, párás, helyenként tartósan ködös idő valószínű, legfeljebb keleten szakadozhat fel a felhőzet, de csak kevés helyen és átmeneti időszakra. Helyenként szitálás előfordulhat. Nagyrészt gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás, de Sopron és a Bakony térségében olykor előfordulhatnak élénk széllökések.A hőmérséklet kora délután és késő este egyaránt 1 és 8 fok között alakul. Még pár napig frontmentes idő várható.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Mennyi kalóriát tartalmaz egy szelet bejgli vagy egy adag töltött káposzta?

A december nem csupán az advent időszaka, hanem a forralt boré, a bejglié, a mézeskalácsé és a töltött káposztáé is. Azt mindenki tudja, hogy ezek isteni finomságok – de vajon a kalóriatartalmuk is ismert? Teszteld tudásodat!

teszt
Télen több kalóriára van szüksége a szervezetnek?

A hideg miatt automatikusan hízni kezdünk? Fontos, hogy több kalóriát vigyünk be a téli hónapokban? Vajon a sószükségletünk is megnő ilyenkor? Teszteld, mennyit tudsz a téli táplálkozás szabályairól!