Komoly tünetek: belebetegszünk a szakításba
Mi zajlik le a szervezetünkben?Álmatlanul töltött éjszakák, ivászat a barátokkal, a közös emlékek rituális megsemmisítése - egy szakítás után általában szörnyen érezzük magunkat. A szakemberek szerint a szakításnak komolyabb következményei is lehetnek.
A stresszhormonok szintje a szokásosnál magasabb
Depresszióval járhat együtt
Megjósolható a kapcsolat vége
A katasztrófaelméleteknél használt matematikai modellek képesek előrejelezni egy házasság tartósságát. A kutatók négy elemet diagnosztizáltak, amely a kapcsolat felbomlását jelzi előre, sőt még - a minden kapcsolatban természetesen előforduló - viták esetében is megkülönböztettek egy kritikus szempontot. Kattintson a folytatásért!
Valódi fájdalmat érezhetünk

A szívre is veszélyes?
A stresszhormonok egy másik, talán kevésbé kellemetlen, de jóval látványosabb hatása a bőrünk állapotának romlása. A stressz miatt ugyanis fellángolhatnak a krónikus bőrbetegségek, mint amilyen a pszoriázis vagy az ekcéma. A hormonok hatására többpattanásalakulhat ki a bőrünkön, és a hajunk is jobban hullhat. A szakemberek szerint emellett az is szerepet játszhat a bőr állapotának romlásában, hogy a szerelmi bánattal küzdők hajlamosak elhanyagolni saját magukat, nem esznek tápláló, vitamindús ételeket, nem sportolnak eleget, ez pedig a bőrön is meglátszódhat.
Mozgásszervi és súlyproblémák
Egy amerikai kutatás szerint az elváltaknál megnő a mozgásszervi problémák rizikója, méghozzá 23 százalékkal. A szakításon nemrég átesettek gyakrabban számolnak be izom vagy ízületi fájdalmakról, nehezebben megy nekik a lépcsőzés is. Ez a stressz miatt görcsösen összehúzódó izmok miatt lehet.
A szakítás legjellegzetesebb tünetei közé tartoznak az testsúlyproblémák: közvetlenül a szakítást követően a szervezetünk olyan hormonokat termel, melyek elnyomják az éhségérzetet. Ezért lehet, hogy az első időszakban sokan lefogynak. Az éhezésnek azonban egy másik következménye is lehet, a szervezetünk ugyanis nem jut elég tápanyaghoz, vitaminokhoz és ásványi anyagokhoz, emiatt például nehezebben tudunk koncentrálni és az immunrendszerünk hatékonysága is csökken. Hosszabb távon azonban a stressz hízást okoz, mert gyöngíti az inzulinra adott válaszreakciókat, így a szervezet több inzulint termel, amely a zsírraktárak fokozott növekedésével (és a testsúly gyarapodásával) jár együtt.
Értékelje a cikket!
Tisztelt Válaszadó! Szorongásos hangulatzavarom van, alkalmanként szapora légzés, hiperventilláció jön rám, ami nehézlégzéssel jár. Ezt Frontin oldja. Keveset alszom, sokat dohányzom, éjszakázok. Tudom a Frontin erre hosszú távon nem megoldás. Javasolták az SSRI-t, azt mondták, hogy ennek a gyógyszernek a terápiás szedése idővel meggátolja a pánikroham szerű tünetek kialakulását. Képes a hiperventillációt is megszüntetni? Egyáltalán csökkenti a stresszhormon szintet? Az Eszcitaroplámot ajánlották, megszüntetheti ezeket a szapora légzéses rohamokat? Kb. mennyi idő míg beáll a hatása?
Kedves Kérdező, amennyiben csakugyan pánikrohamai vannak, úgy a jelen terápiás javaslat SSRI szedése a szorongásoldók (átmenti) szedése mellett. Ugyanakkor mivel írja, hogy dohányzik, így lehetséges, hogy nem volna szükség SSRI terápiára, mi...