Az iskola mellett árultak drogot, letartóztatták őket

Újfajta pszichoaktív anyagot árult Nógrádmegyeren két díler, néhány méterre az iskola bejáratától.

A Szécsényi Rendőrkapitányság nyomozói letartóztatták azt a 44 éves férfit és 25 éves nőt, akik egy iskola közelében árultak újfajta kábítószereket - írja a police.hu

A beszámoló szerint a férfi 2023 februárjától számos embernek adott át ellenértékért cserébe olyan anyagot, amely a szakértői vélemények alapján N-etil-norpentedront tartalmaz, amely új pszichoaktív anyagnak minősül. Az elmúlt fél évben a nógrádmegyeri lakos segítségére volt az árusításban nő társa. Súlyosbítja tettüket, hogy az általános iskolától pár méterre árultak, és a vásárlók között fiatalkorúak is voltak.

A férfi megpróbált megszabadulni az illegális anyagtól, mielőtt a rendőrök a házba bejutottak, a szobában lévő felmosóvízbe szórta. Nem sikerült azonban mindent eltüntetnie, ugyanis az egyenruhások a padlón is találtak még a fehér porból. Gyorsteszt segítségével a bűnügyi technikus megvizsgálta a szert, amely ketamin jelenlétét valószínűsítette.

A rendőrök elfogtak még egy 23 éves fogyasztót is, akinek ruházatátvizsgálása során a nyomozók alufólia pakkot találtak, amelyben új pszichoaktív anyag lapult, így vele szemben is eljárás indult.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
Óriási változás jön az egészségügyben: íme az új miniszter, Hegedűs Zsolt tervei
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +20 °C
Minimum: +5 °C

Napos idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel, majd délutántól nyugat felől megvastagszik a felhőzet, amelyből a Dunántúlon elszórtan előfordulhatnak záporok, zivatarok. A délies szelet nagy területen élénk, néhol erős lökések kísérik.A legmagasabb nappali hőmérséklet 18 és 23 fok között alakul. Késő estére 9 és 14 fok közé hűl le a levegő. Markáns fronthatásra ma még nem kell számítani.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!
kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!