A sok eső miatt születik több autista gyerek?

A megnövekedett esőzéssel, vagy az ezzel kapcsolatos valamilyen tényezővel állhat összefüggésben az autizmus kialakulása az Archives of Pediatrics and Adolescent Medicinea című lapban megjelent kutatás szerint.

A Cornell szakértői azt találták, hogy az arányok összefüggésben állhatnak az államokban megfigyelt csapadék mennyiségével ezekben az időpontokban. "Az autizmus előfordulása magasabb volt azokon a területeken, ahol viszonylag nagymértékű csapadék volt jellemző, amikor a gyermekek három évnél fiatalabbak voltak" - áll a cikkükben.

Az esőzéses autizmus elmélete három amerikai állam gyermek-egészségügyi és időjárási adatai alapján született, ám egy angol kutatási bizottság óvatosságra int.

A kutatók kiszámították Kalifornia, Oregon és Washington államok átlagos éves esőzését 1987 és 1999 között, majd megvizsgálták az autizmus előfordulását az ez idő tájt felnövő gyermekek körében. A vizsgálat szerint az autizmus aránya magasabb volt azok között a gyermekek között, akiknek államaiban nagyobb volt az esőzések mennyisége életük első három évében.

Az autizmus emelkedő aránya - egyes mérések szerint 2500-ból egy vagy akár 150-ből egy - a tudósok szerint főként annak tulajdonítható, hogy az orvosok egyre jobban felismerik a betegséget. Ugyanakkor a Cornell Egyetem kutatóinak eltérő a véleménye, szerintük ennek nem kell kizárnia egy olyan tényező szerepét, amely önmagában növelheti a betegségben szenvedő gyermekek számát.

Ám ezek nem többek puszta elméleteknél, és a kutatók szerint további vizsgálatokra van szükség annak bizonyítására, hogy ez-e a valódi kapcsolat.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
gyógyszerfelírás
Eldőlt, nagy változás jön a gyógyszerfelírásban – Hivatalosan is kihirdették
A 10 legjobb kutyafajta kisgyerekes családoknak – Kistestűtől a nagytestűig
grapefruit
Ez a kedvelt gyümölcs többet árthat, mint használ
szívbarát étrend
Így védd a szívedet egyetlen gyümölccsel – már napi fél is elég belőle
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +14 °C
Minimum: +5 °C

Alapvetően felhős idő valószínű, nagyobb területen szakadozhat fel hosszabb időre a felhőzet. Átmeneti szünet után ismét növekszik az időszakos eső, zápor valószínűsége. Továbbra is többfelé lesz erős, a Nyugat-Dunántúlon viharos az északi, északkeleti szél.A legmagasabb nappali hőmérséklet a nyugati, délnyugati harmadban 8 és 13, míg keletebbre, északkeletebbre 14 és 20 fok között várható - az északkeleti határ közelében várhatók a legmagasabb értékek. Jelenleg hidegfronti hatás érvényesül az országban.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: mi történik az agyban alvás közben? – Teszteld a tudásod! Agyunk irányítja a gondolatainkat, döntéseinket és még azt is, hogyan tanulunk vagy emlékezünk. De vajon mennyit tudunk róla valójában? Teszteld a tudásod ebben az izgalmas kvízben!
kvíz
Kvíz: a lázat mindig csillapítani kell. Igaz vagy hamis? – Te átmennél ezen a teszten? A láz az egyik leggyakoribb, egyben a legtöbb félreértés által övezett egészségügyi panasz. Te mennyire vagy jártas a témában? Teszteld kvízünk segítségével!