Meglepő, de ezt is jelentősen átalakította a járvány

Jelentősen felértékelődött a közösségi média a koronavírus-járvány alatt - közölte a Kaspersky globális kiberbiztonsági vállalat a megbízásából készült kutatás eredményei alapján.

2021. májusában 1003 felnőtt bevonásával vizsgálták a közösségimédia-használati szokásokat a magyar lakosság körében. A felmérés rámutatott arra, hogy a magyarok 10 éve viszonylag aktívak a közösségi médiában - a lakosság csupán 3 százaléka nem használja ezeket a platformokat. A közösségi médiát használók platformonként átlagosan napi 1-2 órát töltenek el online.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus Magyarország,
Felértékelődött a közösségi média a járvány alatt. Fotó: Getty Images

A járvány erre is kihatott

A magyarok 63 százaléka szerint a közösségi média jelentette a fő kapcsolattartási lehetőséget a világjárvány alatt. Az új típusú koronavírus okozta helyzet emellett jelentősen befolyásolta a magyarok közösségimédia-használatának gyakoriságát is: a megkérdezettek 40 százaléka többször használta a közösségi médiát, mint a pandémia kirobbanása előtt.

A legtöbben a Szputnyik V oltás esetleges mellékhatásaira kerestek rá tavasszal az interneten. További részletekért kattintson ide!

A kutatás alapján 78 százalék a közösségi médiát elsősorban a barátokkal és a családdal való kapcsolattartásra, 63 százalék szórakozásra, 59 százalék érdekes témák követésére, 39 százalék pedig a helyi közösséggel való kapcsolattartásra használta, de gyakori volt az is, hogy munkahelyi okokból volt szükség az ilyen típusú online jelenlétre. Egyébként a magyarok 34 százaléka állította azt, hogy a közösségi média az első számú forrása volt a koronavírus-járványról szóló híreknek.

Töretlen a Facebook népszerűsége

A kutatás kimutatta azt is, hogy a legkedveltebb csatorna a Facebook, ezt követi a YouTube, az Instagram, a Pinterest, a Twitter és WhatsApp. Aktivitás szempontjából is a Facebook áll az első helyen a közösségi médiaplatformok között, a magyar felhasználók 59 százaléka ugyanis legalább hetente egyszer posztol a Facebookon.

A kutatás rámutatott arra is, hogy megoszlanak a vélemények a közösségi média társadalmi hatásáról. A megkérdezettek 29 százaléka úgy gondolja, hogy negatív a hatása, míg 21 százalék szerint pozitív. A válaszadók több mint fele emlékezett például olyan esetre, amikor a közösségi média felületein olvasott tartalom negatív hatással volt a mentális egészségére.

Többet facebookozunk a járvány miatt, és ez baj - a részletekért olvassa el korábbi cikkünket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

A még felhősebb tájakon is csökken a felhőzet, a záporok megszűnnek. A déli szél többnyire mérsékelt marad. Késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra