Podcast: télen így védekezhetünk a COVID-19 ellen

A tél közeledtével fokozódik a fertőző légúti megbetegedések veszélye, az idei évben ráadásul a nátha és az influenza mellett a COVID-19 terjedésével is számolni kell. Szakembert kérdeztünk arról, miként óvhatjuk meg szeretteinket és önmagunkat a kellemetlen panaszoktól, illetve az akár súlyos szövődményektől.

Miközben a megfázást és az influenzát jól ismerjük, addig a tavaly decemberben felbukkant új típusú koronavírus-fertőzéssel, valamint az általa kiváltott COVID-19-betegséggel jellemzően még csak most ismerkedünk. Miben különböznek egymástól ezek a megbetegedések? Mit tehetünk a megelőzés érdekében? A többi között erről is kérdezte Kulcsár Hajnal, a Házipatika.com és Szabó Éva, a Nők Lapja Egészség főszerkesztője az Egészségünkre! című podcast legfrissebb adásában dr. Ócsai Lajos járványügyi szakembert.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

A még felhősebb tájakon is csökken a felhőzet, a záporok megszűnnek. A déli szél többnyire mérsékelt marad. Késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra