Kötelező oltás: két hét haladékot kaptak a pedagógusok

A fennmaradó két hétben várhatóan nagyon kevesen fogják meggondolni magukat, de január elején fog látszódni, hogy pontosan milyen helyzet áll elő.

Az eredeti, december 15-i határidőhöz képest két héttel, december 30-ig meghosszabbították a pedagógusok koronavírus elleni kötelező oltásának határidejét, erről az érintettek hétfőn kapják meg a felszólítást - tudta meg az RTL Klub .

dsa
Képük illusztráció. Fotó: Getty Images

Amelyik pedagógus nem oltatja be magát a határidőig, a járvány alatt nem taníthat tovább, kényszerszabadságra küldik. A novemberi országos adatok szerint a tanárok 5-6 százaléka nem tervezte beoltatni magát, ennél végül kevesebben lesznek. Budapesten és a nagyobb városokban szerinte kevés probléma lehet majd az oltatlan tanárok kényszerszabadságolásából, egyrészt mert magas az átoltottság , másrészt mert helyettesítésekkel és csoportösszevonásokkal fogják tudni kezelni a helyzetet.

Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke az RTL-nek azt mondta, hogy azok közül, akik eddig nem kérték az oltást, ebben a két hétben már várhatóan nagyon kevesen fogják meggondolni magukat, de január elején fog látszódni, hogy pontosan milyen helyzet áll elő.

A döntéssel nem mindenki ért egyet, szombaton például az oltást elutasító tanárok mellett tüntettek Devecserben. A Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete pedig január 31-re hirdetett figyelmeztető sztrájkot, a kényszerszabadságok mellett a béremelési tárgyalások megakadása miatt is. Az Emmi szerint a pedagógussztrájk csak baloldali kampányakció, a szakszervezetek ezt visszautasították.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

napfogyatkozás
Napfogyatkozás 2026 – Vakságot is okozhat, ha holnap nem így nézel fel az égre
Ezt az italt senkinek sem ajánlja a szívsebész – Már kis mennyiségben is növeli a vérnyomást
Hússzor károsabb a dohányzásnál, a magyarok többsége mégis csinálja
citromos víz
Kiderült az igazság a citromos vízről – Így hat valójában a szervezetre
D-vitamin
Meglepő, melyik vitamin az emésztés rejtett támasza – Hiánya hamar panaszokat okoz
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +33 °C
Minimum: +14 °C

Döntően felhőtlen, napos időre számíthatunk, csak a keleti, északkeleti tájakon képződhet átmenetileg kevés gomolyfelhő. Csapadék kizárt. A délire forduló szél főleg a Dél-Alföldön, illetve az Észak-Dunántúlon élénkül meg.Délutánra jellemzően 32 és 35 fok közé melegszik fel a levegő. Késő este 16 és 28 fok közötti értékek valószínűek. Fronthatással továbbra sem kell számolni.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A horzsolásra hintőport kell szórni. Igaz vagy hamis? – Teszteld a sebkezelési tudásod! Bár egy kisebb sebet látszólag egyszerű ellátni, de könnyű hibázni is. Töltsd ki sebkezelési kvízünket, és derítsd ki, mennyire vagy tisztában az alapvető elsősegélynyújtási szabályokkal!
kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.