Koronavírus: a tanárok többsége ellenzi a újranyitást

A pedagógusok 87 százaléka nem szeretne visszatérni a jelenléti oktatáshoz április 19-én, azonban ha ezt mégis visszavezetik, csak 54 százalékuk menne be a munkahelyére és tartaná meg az óráit - ez derült ki abból a felmérésből, amelyet a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a 21 Kutatóközpont készített.

Az április 19-ére tervezett iskolanyitásról kérték ki a pedagógusok véleményét április 5-e és 11-e között. A kérdőívet 9529-en töltötték ki, és az eredmények szerint mindössze a válaszadók 7 százaléka ért egyet az oktató és nevelő intézmények hétfői újranyitásával. A PSZ elnöke, Szabó Zsuzsa megköszönte az egészségügyben dolgozóknak, hogy húsvétkor és a múlt hétvégén is feláldozták a szabadidejüket a pedagógusok soron kívüli oltása érdekében és azért, hogy a gyerekek és szüleik biztonságban legyenek. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a szakszervezet korai, elhamarkodott és veszélyes lépésnek ítéli meg az április 19-ei nyitást.

Már főként az aktív korosztályt oltják itthon - kattintson!

Szülők, diákok és egészségügyi szakértők is felhívták már a figyelmet a korai nyitás veszélyére, a szakszervezet pedig azért készített felmérést a pedagógusok körében, hogy számokra, adatokra hivatkozva alkossanak véleményt. A kutatás eredményeit az oktatásirányításnak is eljuttatták, bízva abban, hogy ez hatással lesz a döntés módosítására. A válaszok alapján elmondható, hogy a tanárok 21 százaléka csak tantermen kívüli oktatást vállalna nyitás esetén, valamint a pedagógusok 18 százaléka jelezte, hogy táppénzzel, szabadsággal vagy a munkavégzés megtagadásával reagál majd, ha vissza kell térnie.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus Magyarország, koronavírus járványhelyzet,
Korai, elhamarkodott és veszélyes lépésnek ítélik meg az április 19-ei nyitást.Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

Diákjaikat féltik

A kutatás igazolja, hogy a pedagógusok egyértelműen dolgozni akarnak, ám tartanak attól, hogy az intézmények újabb fertőzési gócpontok lesznek, és ez akár egy negyedik járványhullámot is kirobbanthat - ismertette Totyik Tamás, a PSZ alelnöke. Megjegyezte, a tanárok nem önmagukat, hanem a diákokat féltik igazán. A nyitással kapcsolatban egyébként a legtöbben azzal értettek egyet, hogy csak akkor nyissanak ki az intézmények, ha az országban 100 ezer lakosra vetítve hetente 100-nál alacsonyabb a fertőzöttek száma.

Nem éreznék magukat biztonságban

Arról is kérdezték a pedagógusokat, hogy mennyire éreznék magukat, illetve a diákokat biztonságban az intézmények megnyitásával. A válaszokból az derült ki, hogy 74 százalékuk nem, vagy inkább nem érezné magát biztonságban. Igaz, a vakcinálással nő a pedagógusok biztonságérzete, ugyanakkor jelenleg 6 százalék azok aránya, akik már mindkét koronavírus elleni oltásukat megkapták. Sokkal nagyobb azonban a diákjaikat féltő pedagógusok aránya - a megkérdezettek 81 százaléka válaszolta ezt. A gyerekek iránti aggódás fő oka az lehet, hogy a diákok nem kapnak oltást, illetve a jelenlegi járványhelyzetben a fiatalabb korosztály is veszélyeztetett.

Koronavírus: újabb mérföldkőhöz értünk - olvassa el a részleteket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +20 °C
Minimum: +11 °C

Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, viszont az északkeleti területeken többórás napsütés várható. Északkeleten, keleten fokozatosan megszűnik az eső, míg hazánk délnyugati felében ismétlődő jellegű számíthatunk esőre, záporesőre, néhol zivatarra, lokálisan a Dunántúlon hullhat kiadós mennyiség. A csapadékhajlam a nap második felében ott is csökken. A keleties szelet élénk, néhol erős lökések kísérhetik, de zivatarok környezetében is lehet szélerősödés. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 27 fok között alakul, a csapadékosabb délnyugaton mérhetjük az alacsonyabb, északkeleten a magasabb értékeket. Késő estére 12 és 18 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra