Így alakult a szén-dioxid-kibocsátás
Két és fél százalékkal csökkent tavaly a fosszilis tüzelőanyagok égetéséből származó szén-dioxid-kibocsátás az Európai Unióban (EU) az előző évben mért adatokhoz képest - közölte friss jelentésében az Európai Unió statisztikai hivatala.
Meglepő állítás az elektromos autóról - részletek itt!
A friss jelentés szerint 2018-ban az uniós tagállamok többségében csökkent a szén-dioxid-kibocsátás mértéke. A legnagyobb, 9 százalékos visszaesést Portugáliában regisztrálták, a második helyen Bulgária áll 8,1 százalékos csökkenéssel, az Írországban tapasztalt 6,8 százalékos mérséklődés pedig a harmadik legmagasabb arány.

Ugyanakkor Lettországban 8,5, Máltán 6,7, Észtországban pedig 4,5 százalékkal nőtt a kibocsátás. Magyarországon 0,8 százalékkal csökkent a szén-dioxid-kibocsátás a 2017-es adatokhoz képest.
Mi a baj a szén-dioxiddal?
A szén-dioxid-kibocsátás - amely jelentős mértékben hozzájárul a globális felmelegedéshez - az összes üvegházhatású gáz kibocsátásának mintegy 80 százalékát teszi ki. A kibocsátás mértékét az éghajlati viszonyok, a gazdasági növekedés, a lakosságszám, a közlekedés és az ipari tevékenységek is befolyásolják.
Értékelje a cikket!