Erre figyeljünk a temetőben

Egy meglazult sírkő akár halálos balesetet is okozhat, a halottak napja és mindenszentek ideje alatt ezért különösen figyeljünk oda a gyerekekre!

A mindenszentek és a halottak napja veszélyeire hívja fel a figyelmet az Országos Mentőszolgálat. Ezekben a napokban igen sokan, köztük idős emberek is látogatják a temetőket, szeretteik sírját. Ilyenkor a megnövekedett forgalom miatt a baleset veszélye is nő, az autóval közlekedőknek ezért a megszokottnál is jobban érdemes odafigyelniük az utakon.

Mit ünnepelünk november elsején? November első napján országszerte ellátogatnak az emberek a temetőkbe, hogy gyertyát gyújtva elhunyt szeretteikre emlékezzenek. Érdemes azonban megemlíteni, hogy dacára az általánosan elterjedt tévhitnek, ez a nap nem a halottak napja, mi több, a sírokra helyezett mécsesek sem a szeretet örök lángját jelképezik. Kattintson a részletekért!

Balesetveszélyes sötétedés után a temető

A sírokat felkeresőknek pedig a korai sötétedés miatt érdemes magukkal vinni egy zseblámpát is, hiszen a temetők sokszor hepehupás talaján könnyen eleshetünk. Különösen vigyázzunk a temetőbe látogató kisgyermekekre, hiszen egy meglazult sírkő könnyen ledőlhet és akár halálos balesetet is okozhat - hívja fel a figyelmet a mentőszolgálat.

A sírok között a gyermekek is könnyen megsérülhetnek
A sírok között a gyermekek is könnyen megsérülhetnek

A temetők, sírok felkeresése sokaknak komoly fizikai erőpróbát, megterhelést jelent, ezért az alapbetegségben szenvedők, idős emberek lehetőleg vigyék magukkal rendszeresen vagy szükség esetén szedett gyógyszereiket is, és a folyadékpótlásról se feledkezzenek meg: vigyenek magukkal innivalót.

Az Országos Mentőszolgálat az ünnepek alkalmával is teljes kapacitással dolgozik, ami országosan egyidejűleg közel 1500 mentődolgozó, mentőápolók, mentőorvosok, mentőtisztek, mentőgépkocsivezetők, mentésirányítók szolgálatát jelenti - írják a közleményükben.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
Óriási változás jön az egészségügyben: íme az új miniszter, Hegedűs Zsolt tervei
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +20 °C
Minimum: +5 °C

Napos idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel, majd délutántól nyugat, északnyugat felől megvastagszik a felhőzet, amelyből a Dunántúlon, estétől akár az Északi-középhegység térségében is elszórtan előfordulhatnak záporok, zivatarok. A délies szelet nagy területen élénk, néhol erős lökések kísérik.A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 17 és 22 fok között alakul. Késő estére 9 és 16 fok közé hűl le a levegő. Markáns fronthatásra ma még nem kell számítani.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!
kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!