Hajszínünktől függ a betegségünk?

Megdöbbentő, de eredeti hajszínünk alapján megjósolható, milyen egészségügyi problémákra vagyunk hajlamosak.

A haj az egyik legfeltűnőbb jellegzetességünk. Amire egészen a közelmúltig nem gondoltunk, hogy a hajfesték, lakk és egyéb hajformázó alatt megbúvó, velünk született hajszín egészségünk barométere lehet - írja a Women's Health .

Szőkék: a szemre és a bőrre kell figyelni

A nők, különösen a világos hajúak, hajlamosabbak az AMD nevű szembetegségre. Az AMD, orvosi nevén időskori makuladegeneráció, az ún. sárgafoltnak, azaz a szem központi éleslátásért felelős területének a megbetegedése. A hosszú távon vakságot okozó betegség megelőzhető luteinben és zeaxanthinben gazdag táplálkozással. Ezeket az anyagokat megtalálhatjuk a kelkáposztában, spenótban és a cukorborsóban is.

A bőrünk termelte melanin mennyisége határozza meg annak színét és megvéd a káros UV sugaraktól is. A szőke hajúak kevesebbet termelnek belőle, így hajlamosabbak lehetnek a bőr pigmenttermelő sejtjeiből kiinduló rosszindulatú daganat, a melanóma kialakulására. Ha világos hajjal és bőrrel születtünk, fontos, hogy minimum harmincas faktorszámú naptejet használjunk, ami véd a káros UVA és UVB sugaraktól. Erős napsugárzásnál érdemes a hajas fejbőrt is védeni egy csinos fejfedővel.

Barnák: a hajra és a nikotinra kell figyelni

A hajhullási problémákkal küzdő nők több, mint fele barna hajú. Ez abból is adódik, hogy eleve kevesebb hajszáluk van, mint világos hajszínű társaiknak. A barna szálak durvábbak és vastagabbak, mint a szőke vagy vörös, így a szervezet kevesebbet növeszt belőle. Ezért vesszük jobban észre, ha egy barna hajszál elhal. Megfelelő mennyiségű, legalább napi 18 milligramm vas bevitelével megerősíthetjük sötét hajszálainkat. Ezt a mennyiséget egy tál vitaminnal dúsított zabkásával is biztosíthatjuk.

Tudjon meg többet! Az egyes vitaminokról ide kattintva tudhat meg még többet! A gesztenyebarna hajkorona színét a nagy mennyiségű melanintól kapja. Jelenléte a szervezetünkben hajlamosít a nikotinfüggőségre, mivel lassítja a nikotin lebomlását a májban. Minél tovább van szervezetünkben ez a káros anyag, annál könnyebben szokunk hozzá. Elegendő C-vitamin fogyasztásával hatékonyan segíthetjük májunk egészséges működését. A legegyszerűbb megelőzés viszont, ha egyáltalán nem gyújtunk rá.

A titokzatos vörös: érzéstelenítés és Parkinson-kór

A tüzes kinézet egy öröklött DNS mutációból származik és ellenállóbbá teszi gazdáját a helyi érzéstelenítőkkel szemben. A fogorvosi székben ülve és kezelésre várva ebből még problémáink adódhatnak. Kutatások szerint a vörös hajúaknak körülbelül húsz százalékkal több érzéstelenítőre van szükségük, mint szőke vagy barna hajú társaiknak.

A Harvard Egyetem kutatói kiderítették , hogy a vörös hajúaknak kilencven százalékkal nagyobb az esélyük a Parkinson-kór kialakulására. Az oka valószínűleg ugyanaz a gén mutáció, ami hajszínüket is meghatározza. Ugyanebben a kutatásban arra is rájöttek, hogy a folsav lassíthatja a betegség kialakulását vagy előre haladását. Napi négyszáz milligram folsav bevitele szervezetünkbe megfelelő mennyiség lehet.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

Általában derült vagy gyengén felhős idő lesz, de kisebb körzetekben erősen felhős is lehet az ég. Helyenként előfordulhat kisebb eső, zápor. A déli szél gyenge vagy mérsékelt lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 2 és 7 fok között alakul, de a hidegre hajlamos északkeleti helyeken és a Duna-Tisza közén hidegebb is lehet. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra