Bőrtípus-meghatározás egyszerűen
Ismerje meg bőrtípusát!Érdemes tudni, hogy milyen bőrtípusba tartozunk, mert így tudjuk kiválasztani magunknak a legmegfelelőbb ápoló készítményeket. Ezekkel pedig nem csak karban tarthatjuk bőrünket, de akár javíthatunk is állapotán!
Nézzen tükörbe!
A bőrtípus meghatározásához először is alaposan, közelről (akár nagyítós tükörben) nézzük meg az arcunkat. Vannak rajta esetleg pikkelyes, száraz vagy hámló területek? Hol húzódnak a ráncaink, illetve mennyire mélyek vagy látványosak ezek? Mekkorák a pórusaink, mennyire eltömődöttek ezek?Tudta-e?
A férfiak bőre általában zsírosabb, mint a nőké, és meglepő módon érzékenyebb is. A férfiak ugyanis általában kevesebbet törődnek a bőrükkel, nem védik annyira (bár többet vannak olyan környezetben, mely károsíthatja a bőrt), a rendszeres borotválkozás pedig naponta roncsolja a bőr felszínét.

Az életkortól függetlenül a száraz, illetve az érzékeny bőrön látszanak a legjobban a ráncok, a zsíros és a kevert bőrtípusnál pedig a legkevésbé. A problémás bőrűeknél még akkor is gyakran jelennek meg pattanások az arcon, ha már "kinőttek" a kamaszkorból.
Hol zsíros? Hol száraz?
Második lépésként mossuk meg az arcunkat tiszta, langyos vízzel és a lehető legegyszerűbb arctisztító, de nem hidratáló szappannal majd egy puha törülközővel, dörzsölés nélkül, itassuk fel róla a vizet. A száraz, illetve az érzékeny bőr ilyenkor is feszül, mintha "túl kicsi" lenne; a zsíros, kevert vagy normál bőr azonban kellemes, hűvös érzetű.Ezután várjunk 30 percet, majd tegyünk egy papír zsebkendőt (lehetőleg csak egy réteget) vagy speciális kozmetikai olajfelszívó lapocskát a homlokunkra, az állunkra, az orrunkra és a két orcánkra. Várjunk néhány másodpercet, majd vegyük le: ha sehol nem ütötte át a zsír a papírt, akkor normál illetve száraz; ha csak az orrunkon, a homlokunkon, illetve az állunkon lett foltos a papír, akkor vegyes; ha pedig mindenütt átzsírosodott a papír, akkor a zsíros bőrtípusba tartozunk.
Értékelje a cikket!