Ettől függ, boldog-e egy nemzet vagy sem

A különböző statisztikák és a népesség nyilatkozatai alapján Dánia a legboldogabb ország a Földön - és ennek nemcsak szociológiai okai vannak. Egy most megjelent kutatás szerint minél közelebb van egy nemzet géntérképe a dánokéhoz, annál elégedettebb lesz.

Dr. Eugenio Proto és Andrew Oswald professzor, a warwicki egyetem Centre for Comptetitive Advantage in the Global Economy elnevezésú kutatóközpontjának szakemberei 131 országban gyűjtött adatokat elemeztek. Az adatokat nagy nemzetközi felmérések során gyűjtötték össze, és elsősorban az életminőséggel, boldogsággal, jól-léttel, elégedettséggel voltak kapcsolatosak. Ezeket az adatokat utána a genetikai térképpel is összevetették.

"Meglepő módon egy nemzet boldogsága a genetikától is függ. Minél közelebb van egy nemzet genetikai állománya a dánok génjeihez, annál boldogabb lesz" - nyilatkozta dr.Proto. "Ez még abban az esetben is igaz, ha egyéb tényezőket (például a vallást, kultúrát, szociális ellátóhálót) is figyelembe veszünk."

A titok nyitja egy bizonyos génvariációban rejlik, mely a összefüggésben áll a depresszióval , a neurózissal, és az általános elégedetlenséggel.

Mitől boldog egy nemzet?

A kutatás megállapította, hogy a dánok és a szintén igen boldog hollandok között vannak a legkevesebben, akiknél az 5-HTTLPR rövid variációja található meg. Ha tehát egy ország lakosai genetikai rokonságban állnak a dánokkal, illetve a hollandokkal (mint például a holland és dán ősökkel rendelkező amerikaiak), azoknál szintén alacsony lehet a gént birtokolók aránya, így összességében boldogabbak és elégedettebbek lesznek.

"Bár korábban ez elképzelhetetlennek tűnt, hamarosan eljöhet az az idő, hogy egy ország lakosainak elégedettségét nem a gazdasági mutatók, hanem a genetika alapján fogják felmérni" - mondta Oswald professzor.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +22 °C
Minimum: +10 °C

Az erőteljes felhőképződés mellett északkeleten valószínű a legtöbb napsütés, azonban idővel ott is egyre vastagabb felhőtömbök zavarják azt. Egyre többfelé várható zápor, zivatar - legkésőbb az északkeleti negyedben, arrafelé inkább csak estétől növekszik a csapadék esélye. A zivatarokat felhőszakadás is kísérheti. A délkeleti szél időnként megélénkülhet, a zivatarokhoz azonban erős, esetleg viharos széllökések is társulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 25 fok között várható. Késő estére 11 és 16 fok közé hűl le a levegő. Ma a nyugati országrészben érezhető fronthatás.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra