Így csillapítsuk az endometriózis okozta fájdalmat
Az endometriózis ciklikus alhasi fájdalommal járó nőgyógyászati betegség, amely a fogamzóképes korban lévő nők 5-15 százalékát érinti.
Nem-szteroid szerek
A fájdalom csökkentésére első körben vény nélkül kapható, nem-szteroid gyulladáscsökkentő szereket ajánlanak, mint az ibuprofen vagy a paracetamol, illetve hatásosak lehetnek a menstruációs görcsoldók is.Gyógynövényekkel az intim gondok ellen
Görcsökkel, erős vérzéssel küzd minden hónapban, visszatérő altesti bajok gyötrik? Nem kell mindjárt gyógyszerekhez nyúlni, természetes szerek is sokat segíthetnek a női bajokon!
Csak természetesen
Léteznek természetes étrendkiegészítő-készítmények, amelyek csökkenthetik az endometriózis tüneteit, így a fájdalmat is, de ezek alkalmazása előtt mindenképpen kérjük ki a kezelőorvos véleményét. A barátcserje- és poloskavész-készítmény segíthet a hormonális egyensúly fenntartásában, bár leginkább még enyhe, kialakulóban lévő betegség ellen hatásos.Hormonkezelés
Endometriózis esetén a leghatásosabb gyógyszeres terápia a hormonkezelés. Ha a páciens nem kíván teherbe esni, általában orális fogamzásgátlót ír fel az orvos. Mivel a szájon át bevett gyógyszer terhességhez hasonló állapotot alakít ki a szervezetben, a nyálkahártya is ehhez megfelelően alakul át, ez pedig megszüntetheti az endometriózis tüneteit.
Az endometriózis fájdalmának csökkentése gyógyszerekkel is lehetséges
Ha a teherbeesés a cél, szóba jöhetnek a petefészket stimuláló hormonok termelődését gátló szerek, mint például a danazol vagy a GnRH analógok. Ezek gátolják a tüneteket, viszont a menstruációt is. Mellékhatásaik meglehetősen kellemetlenek: a danazol az arc szőrösödését és pattanásokat okozhat, míg a GnRH analógok olyan menopauzához hasonló tüneteket idéznek elő, mint a hőhullámok és a hüvelyszárazságot. Az aromatázgátlókat elsősorban az emlőrákban betöltött szerepük miatt ismerjük, azonban endometriózis kezelésében is hatásosak lehetnek.