Mi történik, ha nem mosunk naponta hajat?
Sokaknak tartozik a bevett napi rutinjába a reggeli vagy esti, napi szintű hajmosás és hajszárítás. Csakhogy ez nem feltétlenül tesz jót a tincseinknek és a fejbőrünknek, ezért érdemes kipróbálni, milyen előnyei vannak, ha megpróbáljuk megváltoztatni ezt a szokást.
A haj kevésbé szárad ki
Fejbőrünk olyan olajokat termel, amelyek hidratálják a hajat, de a mindennapos mosás során ezeket folyamatosan eltávolítjuk. Ettől pedig a hajszálak szárazabbá, törékenyebbé válnak.
A haj fényesebb lesz
Az előbb említett olajok a puhaság mellett fényt is adnak a tincseknek - azért is érdemes egy természetes sörtéjű, lapos hajkefével naponta átfésülni a hajat, hogy a tövektől egészen a hajvégekig eljussanak.
A göndör haj puhább és simább lesz
A göndör haj általában szárazabb, mivel a fejbőr olajai az ilyen típusú hajszálakon sokkal nehezebben jutnak el a hajvégekig. Ha nem mossuk minden nap, akkor nagyobb erre az esély - érdemes ujjainkkal átfésülni, átmasszírozni a fejbőrt és a tincseket is, hogy segítsünk eloszlatni a természetes "hajbalzsamot".

A festett haj színe tovább tart és élénkebb marad
Minél gyakrabban mosunk hajat, annál hamarabb fog kifakulni a festett színe még akkor is, ha kifejezetten ilyen hajra való sampont, illetve balzsamot használunk. Még a sima víz is képes halványítani a festés színét, sampon sem kell hozzá. Festett hajúaknak nem árt tudni, hogy mindig langyos vízzel mossanak hajat, mert meleg víz hatására szintén hamarabb kiürül a festék a hajszálakból.

Hajmosás: hibák, amelyeket mindannyian elkövetünk
Fénytelen, kezelhetetlen haj? Viszkető fejbőr? Lehetséges, hogy ezeket a tüneteket hajmosási módszerünk okozza.
A haj korpásodhat
A napi szintű hajmosás sokaknál okozhatja a fejbőr hámlását, viszketésért, korpásodását - már csak emiatt is érdemes kerülni. Akiknek pedig már korpás a haja, azoknál ez az állapot súlyosbodhat.
Forrás: prevention.com