Ne lustuljunk el az ünnepek alatt se!

Hatalmas tál sütemények, nehéz ételek, forró csokoládé, forralt bor és a kedvenc filmjeink a tévében - nem csoda, ha az ünnepek alatt gyakran elnehezülünk. A nehézkességgel pedig az energiahiány is együtt jár. Ha szeretné ezt elkerülni, fogadja meg tanácsainkat!

Ne együnk össze-vissza! Egy hatalmas, többfogásos vacsora elfogyasztása után nem csoda, hogy nehézkesnek érezzük magunkat: a szervezetünk annyira el van foglalva az emésztéssel , hogy elálmosodunk, lelassulunk, nehezen tudunk gondolkozni, koncentrálni. A vendégeskedések időszakában pedig az egyik vacsora követheti a másikat, ezért még regenerálódni se nagyon van időnk. Próbáljuk meg csökkenteni az adagok méretét, és ne repetázzunk!

Csökkentsük a cukorbevitelt!

Szaloncukor, bonbonok, csokoládé és persze az elmaradhatatlan házi sütemények: karácsonykor nagyon könnyű túladagolni a cukrot! A cukor gyors energiát ad és feldobottnak érezzük magunkat tőle, de utána gyorsan ki is örül a szervezetünkből, és emiatt még fáradtabbnak és enerváltabbnak érezhetjük magunkat. Ha ezt még több cukorral próbáljuk ellensúlyozni, olyan hullámvasútra ülhetünk fel, melyről nagyon nehéz leszállni.

Ne együnk késő este!

Néhány alapvető szabály betartásával elkerülhető a hízás, és az ünnepi étkezések lelkifurdalás nélkül élvezhetők. Hogyan? Itt megtudhatja! Az éjszakai evésnek rengeteg hátránya lehet, többek között a gyomorégésnek is ez az egyik legfőbb oka. Azonban a késő esti evésnek a másnapi fáradtság, energiahiány is lehet a következménye. Ha tudjuk, hogy a szokásosnál később is fogunk enni (például egy céges rendezvényen), előtte lehetőleg együnk egy kiegyensúlyozott vacsorát. Ideális esetben legalább 1-2 óra teljen el az evés és a lefekvés között.

Aludjuk ki magunkat!

A vásárlás, bulizás, családi összejövetelek között gyakran meg sem fordul a fejünkben, hogy a legegyszerűbb módszerrel küzdhetünk a leghatékonyabban a fáradtság ellen. Szánjunk elegendő időt az alvásra és próbáljuk meg a normális lefekvési-ébredési ritmust megtartani magunknak: lehetőleg mindig ugyanabban az időben kerüljünk ágyba, és ugyanakkor keljünk fel.

Hatalmas tál sütemények, nehéz ételek, forró csokoládé, forralt bor és a kedvenc filmjeink a tévében - nem csoda, ha az ünnepek alatt gyakran elnehezülünk

Legyünk egy kicsit egyedül is!

Természetesen az ünnepeket a családunkkal, barátainkkal töltjük a legszívesebben, de tervezzünk be egy kis időt, amikor egyedül lehetünk. Olvasgassunk, sétáljunk, vegyünk egy forró fürdőt, és tegyük rendbe a gondolatainkat.

Vegyük fel a rénszarvasos pulóverünket!

Nem feltétlenül a rénszarvas miatt leszünk jobban – sokszor azért érezzük magunkat a valóságosnál fáradtabbnak, mert fázunk. A hideg miatt "lekapcsol" a szervezetünk, hogy a létfontosságú szerveink egészségét képes legyen megőrizni. Egy csésze forró tea vagy kakaó is segíthet!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Dunántúl nyugati felén döntőrészt napos idő várható, máshol a több-kevesebb napsütés mellett közepesen vagy erősen felhős lesz az ég. Csapadék nem valószínű. Megélénkül, a Tiszántúlon néhol meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 12 fok között valószínű. Késő estére többnyire 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra