Koronavírus: ettől függ az iskolák sorsa a szomszédban

Romániában a február 8-án kezdődő második félévtől a koronavírus-járvány helyi adataitól teszik függővé, hogy az iskolákban jelenléti vagy online formában folytatódik-e az oktatás. A kevésbé fertőzött településeken jó eséllyel visszatérhetnek a diákok az iskolákba.

Azokon a zöld besorolású településeken térhet vissza valamennyi gyermek az óvodákba és az iskolákba, amelyeken a két hét alatt jegyzett új koronavírus -fertőzések aránya nem haladja meg az 1,5 ezreléket. A sárga besorolású településeken, amelyeken 1,5 és 3 ezrelék közötti a fertőzöttségi ráta, az óvodások, az elemi iskolások, valamint a cikluszáró osztályok (8. és 12. osztály) tanulói térhetnek vissza az iskolapadokba, a többi osztály számára folytatódik az online oktatás - ismertette Klaus Iohannis államfő.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus szomszéd, koronavírus Románia, koronavírus iskola, koronavírus gyerekek, koronavírus diákok, koronavírus oktatás, koronavírus tanítás
A fertőzöttségi adatokon múlik, visszatérhetnek-e a diákok a tantermekbe. Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

Ha nagyobb a fertőzöttségi arány

A piros besorolású településeken, amelyeken három és hat ezrelék közötti a fertőzöttségi ráta, csak az óvodások és az elemi iskolások számára tartanak jelenléti oktatást. Azok a települések pedig, amelyeken 6 ezrelék fölé emelkedik a fertőzöttségi ráta, karanténba kerülnek, és az iskolák kizárólag online oktatást biztosíthatnak az új típusú koronavírus okozta helyzet rendeződéséig. Az egyetemek maguk dönthetik el, hogy miként folytatják a hallgatóik képzését.

Koronavírus: gyerekek is megkaphatják az oltást? A válaszért kattintson ide!

A felvázolt forgatókönyv akkor léphet életbe, ha a következő hetekben nem súlyosbodik a járványhelyzet. Február 2-án újra elemzik a számokat, és ekkor hozzák meg a végső döntéseket a részvételi tanítás újraindításáról - fűzte hozzá az államfő. Romániában egyébként november 9-étől rendelték el az iskolák bezárását, azóta teljes egészében az online térbe költözött az oktatás.

Itt tart az oltási kampány

Közben a mai napon elkezdődött az oltási kampány második szakasza, amelyben a 65 év fölöttiek, a krónikus betegségben szenvedők, valamint a társadalom számára kulcsfontosságú ágazatokban dolgozók kaphatják meg a COVID-19 elleni védőoltást. Utóbbiak közé sorolták a tanárokat is. Az oktatási miniszter, Sorin Cimpeanu elmondása szerint a középiskolai tanárok kevesebb mint 50 százaléka, valamint az egyetemi tanárok több mint 60 százaléka jelezte, hogy igényli az oltást.

A magyari virológus szerint a kínai és orosz koronavírus-vakcinák is jók lehetnek. A részletekért olvassa el korábbi cikkünket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +20 °C
Minimum: +12 °C

Az északi tájakon a felhős időt követően főleg délután egyre többfelé kisüt a nap, a déli, délkeleti országrészben ezzel szemben erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés. Reggel még többfelé valószínű főleg eső, zápor, majd az északi tájakon csökken a csapadékhajlam, viszont délen, délkeleten - nagyobb számban délután - záporok, zivatarok várhatók, helyenként felhőszakadással. Az északi, északkeleti szél többfelé lesz élénk, záporoktól, zivataroktól függetlenül a Nyugat-Dunántúlon helyenként erős. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 18 és 23 fok között valószínű, ennél északnyugaton hidegebb, a Dél-Alföldön viszont kissé melegebb lehet az idő. Fronthatás napközben nem okoz kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra