Csökkenti a gyerekek vérnyomását a napi tornaóra

Mérhetően alacsonyabb volt a vérnyomásuk azoknak a gyerekeknek, akiknek naponta volt iskolai tornaórájuk, mint kortársaiknak, akik hetente csak két tornaórán vettek részt - derült ki egy nemrég publikált kutatásból.

VérnyomásAz AHA Scientific Sessions 2010 konferencián ismertetett kutatásban német iskolásokat vizsgáltak 11 éves koruktól kezdve, három éven keresztül. A diákok egyik csoportja mindennap részt vett valamilyen sporttevékenységben, míg a másik csak a kötelező testnevelés órákon, hetente két alkalommal. A kutatás során rendszeresen vizsgálták a gyerekek fizikai állapotát és vérképét.

A kutatók a harmadik év végén megállapíthatták, hogy a naponta mozgó diákok vérnyomása alacsonyabb volt, és összességében jobb állapotban volt a szív- és érrendszerük, mint a ritkábban sportoló társaiknak. Ez az eredmény is azt bizonyítja, hogy a szív- és érrendszeri betegségek elleni küzdelmet már gyermekkorban érdemes elkezdeni.

Animáció: HáziPatika.com

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
vércsoportok
Ez a legritkább vércsoport a világon – Nem véletlenül hívják aranyvérnek
halfogyasztás
Ez a legegészségtelenebb hal, mégis ezt veszik a legtöbben
magnézium szedése
Magnézium: mikor vegyük be, hogy nyugodtan aludjunk tőle? Szakértő elárulta a titkot
D-vitamin
D-vitamin: májusban is kell még szedni? – Mutatjuk, mi lenne a legjobb az orvosok szerint
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +10 °C

A ködfoltok feloszlását követően sok napsütésre számíthatunk a dél, délnyugat felől felvonuló fátyolfelhőzet és - a többnyire kevés - gomolyfelhő mellett, majd estétől, késő estétől délen, délkeleten elkezd megvastagodni a felhőzet. Főként az északkeleti, keleti harmadban helyenként zápor, elsősorban az északkeleti határ mentén egy-egy zivatar is kialakulhat, de estére mindenütt megszűnik a csapadék. A légmozgás nagyrészt mérsékelt marad, csak helyenként élénkülhet meg. A zivatarokat átmeneti szélerősödés kísérheti.A legmagasabb nappali hőmérséklet 21 és 26 fok között alakul. Pénteken fronthatás már nem várható, az idő újra melegedni kezd.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!
kvíz
Kvíz: felismered a stressz testi jeleit? – Bőrtünetek is árulkodhatnak a túlhajszoltságról Alvászavar, kimerültség, ingerlékenység – sokszor észre sem vesszük, hogy mindezek hátterében a stressz áll. Vajon mennyit tudsz arról, hogyan hat a szervezetünkre a mindennapi feszültség? Teszteld magad kvízünkkel!