Nyugtalan láb szindróma: mit kell tudni róla?

Gyakori jelenség, hogy elalváskor meg-megrándul a lábunk. Ha ez ritkán fordul elő, akkor normális jelenségről van szó, ha viszont gyakran, akkor célszerűbb orvoshoz fordulni.

Dr. Purebl György pszichiáter, alvásszakértő videónkban elmondja, a néha-néha megránduló láb, különösen elalváskor, teljesen természetes jelenség, nem kell vele különösebben foglalkozni. Ha viszont egész éjszaka „csapkodunk” a végtagjainkkal, akkor mindenképpen érdemes szakemberhez fordulni, ugyanis a nyugtalan láb szindróma komolyabb bajokra is figyelmeztethet.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadozás a déli órákig még a déli megyékben is, majd egyre inkább csak az északkeleti, keleti tájakon fordulhat elő. Délután az északkeleti, keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A hőmérséklet csúcsértéke nagyrészt 9 és 12 fok között alakul, de a keleti és déli naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb, az északnyugati, nyugati vidékeken pedig alacsonyabb értéket is mérhetünk. A késő esti hőmérséklet 3 és 9 fok között valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra