Humánmeteo: fejfájós csütörtök jön (4)

Csütörtökön nem érkezik front térségünkbe, marad az eseménytelen, csendes idő. Néhol azonban nyirkosság ronthatja a humánmeteorológiai helyzetet, és a fejfájás is problémát okozhat.

A lehangoltság mellett a fejünk is fájhat

Csütörtökön elkerülik a frontok a Kárpát-medence térségét, csendes, de kissé kellemetlen időben lesz részünk. Reggel helyenként párássá, ködössé válhat a levegő, emiatt pedig elsősorban az ízületi panaszokkal élőknek lehet nehezebb az ébredés, ők intenzívebb fájdalmakat is tapasztalhatnak. Célszerű egy kímélő tornával, a végtagok tehermentes átmozgatásával kezdeni a napot, amivel csökkenthetőek a tünetek. Aki az érzékenyebbek csoportjába tartozik, kisebb, főként migrénes fejfájást tapasztalhat , jellemzően a nap első felében.

Humánmeteo, orvosmeteo, humánmeteorológia, orvosmeteorológia, időjárás, időjárás-előrejelzés, fejfájás, csütörtöki idő
Lehangoltak lehetünk és a fejünk is fájhat csütörtökön

Töltsünk időt a szabadban!

A frontérzékenyek átmenetileg fellélegezhetnek: már több napja nem veszi igénybe markáns légköri hatás a szervezetet. Egyre jellemzőbb azonban, hogy immunrendszerünk kimerült , a vitaminraktárak pedig kiürültek, ezért ön is egyre gyakrabban tapasztalhat ok nélküli fáradtságot, kedvetlenséget. A napos tájakon és időszakokban ezért különösen ajánlott természetes fényben tölteni az időt: napfény hatására több lesz szervezetünkben a D-vitamin, ráadásul a kedvünk is jobb lehet , javulhat a közérzet, ezzel együtt pedig a szellemi teljesítőképesség is.

Akár már 20-30 percnyi, szabad levegőn tett séta is egész napra frissebbé, szellemileg fittebbé tehet. A nap melegítő hatása azonban időnként már csalóka: az öltözködés során figyeljünk, mert könnyen megfázhatunk, ha alulöltözünk. A nyirkos, csapadékosabb vidékeken pedig kifejezetten alacsonyan alakulhat a hőérzet.

A légszennyezettségben némi romlás várható, a nagyvárosokban és északkeleten kismértékben meghaladhatja a szállópor koncentrációja az egészségügyi határértéket. A közlekedők foltokban párával, köddel találkozhatnak, ezek területén pedig néha síkossá is válik az útburkolat. Jelentősen lecsökkenhet a látástávolság, megnövekedhet a féktáv, ezért vezessünk a megszokottnál jóval lassabban - tanácsolja a Meteo Klinika .

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

paradicsom
Naponta eszel paradicsomot? Ilyen változásokat okozhat a szervezetedben
Idegkárosodást és szívritmuszavart is okozhat, ha így szeded a vitaminokat
hasnyálmirigy
Árt a hasnyálmirigynek, de napi szinten fogyasztjuk
cink
Károsíthatja az idegeket, sokan mégis naponta szedik ezt a táplálékkiegészítőt
6 dolog is jelezheti, hogy a májad már nem sokáig bírja
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +28 °C
Minimum: +18 °C

Nyugat, délnyugat felől felhőtömbök érkeznek, így az általában napos idő mellett főként a Dunántúlon és a középső országrészben előfordulnak tartósan felhősebb területek és időszakok. Legfeljebb délnyugaton lehet elvétve kisebb zápor. Az egyre nagyobb területen északnyugatira forduló szelet többfelé élénk, helyenként erős lökések kísérhetik.A csúcshőmérséklet 25 és 32 fok között alakul.Késő estére 19 és 26 fok közé hűl le a levegő. Szombaton hidegfronti hatás érvényesül. A mostani orvosmeteorológiai helyzet megterhelő lehet a frontérzékenyek számára.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A barna cukor jobb, mint a fehér. Igaz vagy hamis? – Tedd próbára tudásod kvízünkben! Tényleg egészségesebb a barna cukor? A gluténmentes étrend mindenkinek jobb? Teszteld, mennyire ismered az egészséggel kapcsolatos tévhiteket!
parlagfű
Parlagfű: bírságot kaphat, aki nem irtja. Igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! A parlagfű-allergiáról és annak kezeléséről rengeteg tévhit kering. Vajon te felismered, mely állítások igazak és melyek hamisak?