Hatodikos diák mentette meg anyja életét – Azonnal cselekedett, amikor megtörtént a baj

Egy 13 éves fiú kérte a mentők segítségét, miután nevelőanyja vacsorakészítés közben váratlanul rosszul lett, majd összeesett a konyhában.

A hatodik osztályba járó Ádám azonnal felismerte a helyzet súlyosságát, és habozás nélkül segítséget kért a 112-es segélyhívót tárcsázva – írja vasárnap esti Facebook-bejegyzésében az Országos Mentőszolgálat. A mentésirányító azonnal két mentőegységet is riasztott, közben pedig instrukciókkal látta el a bátor gyermeket, aki a telefonon kapott utasításokat követve megvizsgálta az eszméletlenül fekvő szülőt. Mint kiderült, a nő légzése ekkor már leállt, ezért a helyzetet nagyon bátran kezelő fiú elkezdte az alapszintű újraélesztést.

Hamarosan megérkezett a helyszínre egy mentőgépkocsi. A mentősök átvették az újraélesztést a fiútól, kisvártatva pedig a mentőszolgálat esetkocsija is csatlakozott az életmentéshez. Végül a fiú elképesztő lélekjelenlétének és helytállásának, illetve a mentősök szakszerű és gyors beavatkozásának köszönhetően sikerült újra újraéleszteni a nőt. Keringése újraindult, így stabil állapotban szállíthatták kórházba. Ádámot iskolájában igazgatói és nevelőtestületi dicséretben, a mentésben részt vevő mentősöket kiemelkedő szakmai helytállásukért regionális igazgatói dicséretben részesítették.

Borítókép: OMSZ

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
gyógyszerfelírás
Eldőlt, nagy változás jön a gyógyszerfelírásban – Hivatalosan is kihirdették
A 10 legjobb kutyafajta kisgyerekes családoknak – Kistestűtől a nagytestűig
grapefruit
Ez a kedvelt gyümölcs többet árthat, mint használ
szívbarát étrend
Így védd a szívedet egyetlen gyümölccsel – már napi fél is elég belőle
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +14 °C
Minimum: +5 °C

Általában erősen felhős vagy borult lesz az ég. Hazánk keleti, délkeleti felén elszórtan várható eső, zápor, majd késő délutántól már többfelé valószínű csapadék. Továbbra is elsősorban a Dunántúlon erős, többfelé viharos marad az északias szél, a Balaton térségében akár erősen viharos lökések is előfordulhatnak. Estétől kissé veszít erejéből a szél.A legmagasabb nappali hőmérséklet a nyugati, délnyugati harmadban 7 és 13, míg keletebbre, északkeletebbre 14 és 19 fok között várható - az északkeleti határ közelében várhatók a legmagasabb értékek.Késő estére 5 és 11 fok közé hűl le a levegő. Jelenleg hidegfronti hatás érvényesül az országban.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: meddig tart egy pánikroham? – Felismernéd a figyelmeztető jeleket? Heves szívdobogás, légszomj, halálfélelem – a pánikbetegség tünetei sokakat megijesztenek, mégis rengeteg tévhit kering róla. Teszteld, mennyire ismered!
kvíz
Kvíz: mi történik az agyban alvás közben? – Teszteld a tudásod! Agyunk irányítja a gondolatainkat, döntéseinket és még azt is, hogyan tanulunk vagy emlékezünk. De vajon mennyit tudunk róla valójában? Teszteld a tudásod ebben az izgalmas kvízben!