Egy gén miatt hatástalan a rákkezelés
A jövőben a betegek genetikai háttere nagyban meg fogja határozni azt, hogy milyen módszerekkel és dózis mellett kezelik a daganatos megbetegedéseket.
Rájöttek, hogyan lehet sikeres a rákterápia
A FAK nevű molekula gátlásával kutatók egérkísérletekben javították a kemoterápia és a sugárkezelés hatékonyságát. A módszer új utakat nyithat a terápiában, de nem közvetlenül gyógyítja a daganatos megbetegedéseket. Kattintson!A londoni Rákkutató Központ tudósai megállapították, hogy 2500 rákbeteg közül 7-8 százalékánál megtalálható ez a génvariáns. Ha ezt további tanulmányok is megerősítik, akkor az érintettek esetében más módszerekkel kell optimalizálni a kezeléseket.

A jövőben sokat fog számítani egy daganatos beteg genetikai háttere a kezelésnél
A mellrákos betegek között a mellrák okozta elhalálozás kockázatáért 74 százalékban volt felelős, a tüdőrákosok esetében 43százalékkal nőtt a halál lehetősége más esetekhez képest, míg a leukémiások között 62 százalék volt ez az arány.
A tanulmány szerint a jövőben, a kemoterápia sztandard típusainak vagy dózisainak változtatásával javíthatók az eredmények azoknál, akik hordozzák a CYP3A7 aktiváló genetikai variánsát.
Paul Workman, a Rákkutató Központ ügyvezetője szerint a tanulmány megmutatja, hogy ez a genetikai variáns milyen hatással van a beteg anyagcseréjére, és arra, hogyan dolgozza fel az egyes gyógyszereket. Így valószínű, hogy a jövőben a rákterápiáknak alapvető részeivé válnak az alaposabb genetikai vizsgálatok, kiszűrve ezzel azokat a genetikai variánsokat, amelyek akadályozzák a leghatásosabb terápia alkalmazását.
Forrás: Eurek Alert