Amit tudni kell a zsíros bőrről

Fénylő homlok és orr, gyakori mitesszerek, kitágult pórusok - ezekkel a tünetekkel kell megküzdenie azoknak, akiknek zsíros a bőre. Azonban bizonyos szempontból szerencsések: a zsíros bőr öregszik a leglassabban.

A zsíros bőrre a faggyúmirigyek túlzott működése jellemző: az arcbőr ennek hatására olajosan fénylő, csillogó, de ennek ellenére durvább tapintású, fakóbb színű lehet. A pórusok nagyok, szabad szemmel is jól láthatók, gyakoriak a mitesszerek, illetve a pattanások, hiszen a túl sok faggyú könnyen meggyűlik a pórusokban. A zsíros bőr oka elsősorban a hormonális állapotban keresendő, de nagy szerepe van a genetikának is.

A rosszul megválasztott kozmetikumok is okozhatnak zsírosodást: meglepő módon, éppen azok a termékek lehetnek felelősek, melyeket a túlzott faggyútermelés vagy a pattanások ellen használunk. Ezekben ugyanis gyakran olyan anyagok vannak, melyek túlságosan is kiszárítják a bőrt, mely azért, hogy visszaállítsa a természetes egyensúlyt, még több faggyút kezd termelni.

A zsíros bőr leggyakrabban tinédzserekre, fiatal felnőttekre jellemző; az idő előrehaladtával az arc általában egyre szárazabbá válik, így előfordulhat, hogy valaki éppen akkor tapasztalja meg a normál bőr "előnyeit", mikor mások már folytonos bőrszárazságra panaszkodnak. A zsírosságot az évszak is befolyásolja: nyáron általában a szokásosnál zsírosabb a bőr állapota, míg télen inkább szárazabbá válik.

A zsíros bőr oka elsősorban a hormonális állapotban keresendő
A zsíros bőr oka elsősorban a hormonális állapotban keresendő

Bár a zsíros bőr rengeteg kellemetlenséget okozhat tulajdonosának, előnyei is vannak: ez a bőrtípus öregszik a leglassabban, és a többihez viszonyítva ellenállóbb. Ez azonban nem zárja ki, hogy a bőr érzékennyé váljon, ráncosodjon, vagy éppen leégjen.

Mire van szüksége a zsíros bőrnek?

Fontos hangsúlyozni, hogy a túlzott faggyútermelődés és az alulhidratáltság nem zárja ki egymást. A bőrön lévő faggyúréteg ugyan nem engedi kiszáradni a bőrt és bizonyos védelmet is nyújt, ám nem pótolja a bőr víztartalmát. A zsíros bőrnek ugyanúgy szüksége van ápolásra, hidratálásra, mint a többi bőrtípusnak! A könnyű, vizes alapú, nem mitesszerképző krémeket, zseléket érdemes inkább előnyben részesíteni.

Tudta-e? Zsíros testbőr meglehetősen ritkán fordul elő, mert a legtöbb faggyúmirigy az arcon, illetve a fejbőrön található. Ennek ellenére, csak a tenyér és a talp "védett" a túlzsírosodással szemben. A rendszeres, nem túl irritáló termékekkel végzett arctisztítás és a hidratálás mellett a zsíros bőrnek fényvédelemre is szüksége van, a zsírréteg ugyanis nem nyújt védelmet a káros napsugarak ellen. Szintén olyan terméket kell választani, ami nem tömíti el a pórusokat, lágyabb állagú, könnyen beszívódó.

Ugyan a zsíros bőr öregszik a leglassabban, nem szabad elhanyagolni a ráncok megelőzését sem. Az öregedést lassító ápolószereket azonban körültekintően kell megválasztani, ezek ugyanis sokszor túlságosan "gazdagok" a zsíros bőrűeknek, könnyen okozhatnak pattanásokat, mitesszereket.

)
Hogyan működik a bolhanyakörv?

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +10, +20 °C
Minimum: -2, +6 °C

Erősen felhős lesz az ég, a nap második felétől egyre többfelé lehet eső, zápor. Erős délnyugati szél mellett 10, 20 fokig melegszik a levegő. Csütörtökön melegfronti hatás érvényesül. Az érzékenyek körében puffadás és egyéb emésztési panaszok jelentkezhetnek, emellett keringési problémák léphetnek fel. Az arra hajlamosak akár intenzív migrént is tapasztalhatnak. Gyakori lehet a fáradékonyság és a dekoncentráltság. További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás süllyed.

Egészséget befolyásoló hatások: