Riasztás az időjárás miatt (2018.09.20.)

Péntekig folytatódik a nyárias idő, majd hidegfrontok hoznak egyre hűvösebb, igazi őszi időt. A jövő hét közepén a szélvédett, fagyzugos, gyengén felhős helyeken a fagypont körüli hőmérséklet sem kizárt - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Hidegfront érkezik

A honlapjukon közzétett videóban Csonka Tamás meteorológus elmondta: a következő 48 órában anticiklon alakítja a térség időjárását. Csütörtökön napközben túlnyomóan napos idő lesz , délutánra 26-30 fokig emelkedik a hőmérséklet.

Figyelmeztetést adtak ki az erős szél miatt, Országos Meteorológiai Szolgálat időjárás időjárás-előrejelzés időjárás-jelentés szél elsőfokú figyelmeztetés
Figyelmeztetést adtak ki az erős szél miatt

Pénteken még napos időre lehet számítani, eső nélkül. A minimumok 8-15 fok között alakulnak, a csúcshőmérséklet helyenként még elérheti a 30 fokot.

Igazi őszi idő jön

Az északnyugat felől közeledő hidegfront szombaton éri el Magyarországot. Ekkor több-kevesebb napsütés a Dunántúl délkeleti részén és az Alföldön lehet. A nap első felében északnyugaton, majd délután már máshol is várható szórványosan eső. A szél is megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A maximumok a Nyugat-Dunántúlon 15-18, másutt 19-26 fok között alakulnak, de délkeleten még 27-28 fok is lehet.

Vasárnap, majd a jövő hét első felében változékony idő várható. Egy újabb, erősebb hidegfront hétfőn éri a térséget. A viharos széllel még hűvösebb idő érkezik. A csúcshőmérséklet ekkor 15 fok körül alakul. A hajnali órákban pedig már 10 fok alá csökken a hőmérséklet, sőt a szélvédett, fagyzugos helyeken fagypont körüli értékek is lehetnek - fejtette ki a meteorológus.

Figyelmeztetét adtak ki A hidegfronttal együtt erős szélre is lehet számítani, annyira, hogy az Országos Meteorológiai Szolgálat nyolc megyére elsőfokú riasztást adott ki. Vas, Zala, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Veszprém, Komárom-Esztergom, Fejér és Pest megyében szombaton a várt legerősebb széllökések meghaladhatják a 70 km/h-t.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

autizmus korai jelei
Ezek az autizmus első jelei – Már egészen kicsi korban megmutatkozhat
baleset
Filléres jégmentesítő trükk: sokáig tisztán tartja a járdát – Egyszerű konyhai eszközökkel megoldható
normál vércukorszint
Meddig egészséges a vércukorszint? – Így értelmezheted a laborleleted
beltéri levegő
Így betegít meg télen a saját lakásod – 5 jel, hogy az otthonod a ludas
leszokás az alkoholról
Így hat a külsődre, ha nem iszol több alkoholt – Pár nap után már látható a változás
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: -4 °C
Minimum: -11 °C

A (zúzmarás) köd és a rétegfelhőzet kiterjedése ismét növekszik, de elsősorban az északi, északkeleti tájakon, valamint a Dél-Dunántúlon maradhatnak derült körzetek. A tartósan borult, ködös részeken jelentéktelen hószállingózás, esetleg ónos szitálás nem kizárt. Az Észak-Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik a délkeleti szelet, másutt jobbára gyenge vagy mérsékelt marad a légáramlás.Késő este többnyire -13 és -5 fok közötti értékekre számíthatunk. Klasszikus értelemben vett markáns hideg- vagy melegfrontról nem beszélhetünk, legfeljebb gyenge, elöregedő melegfronti hatás maradványai lehetnek jelen a magasban.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

digitális detox
Digitális detox: csak a fiataloknak fontos. Igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod!

Az okostelefonok, tabletek, laptopok, tévék az életünk részei, azonban mind fizikai, mind mentális egészségünket megterhelhetik, ha nem tudatosan használjuk őket. Kvízünkben tesztelheted a tudásodat a témáról, illetve a digitális detoxról.

D-vitamin
Melyik ételünkben van sok D-vitamin? – Teszteld a tudásod!

A D-vitamin az egyik legfontosabb zsírban oldódó vitamin, amelynek hiánya komoly egészségügyi következményekkel járhat. Kvízünk segítségével kiderítheted, mennyire pontos a tudásod ezzel az értékes vitaminnal kapcsolatban.