A Dunántúlon derült lesz ma az ég, másutt viszont gomolyfelhők képződnek, illetve sodródnak fölénk, amelyek időszakosan jobban összeállhatnak. Sőt, az ország keleti felén, harmadán kevés helyen zápor, esetleg hózápor is előfordulhat – írja előrejelzésében a Kiderül, a Startlap meteorológiai oldala. Sokfelé feltámad a szél is: főként a Dunántúlon és az északkeleti tájakon lehet erős lökésekre számítani. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 15 fok között várható.
Csúcsra jár a tavaszi pollenszezon
Időjárásunkban jelenleg az a legdominánsabb elem, hogy egy tőlünk északkeletre örvénylő ciklon hátoldalán hideg északi levegő áramlik a Kárpát-medencébe. Fronthatás ugyan nem érvényesül, de a hőérzet alacsony a szabadban. Fontos tehát a réteges, szélálló öltözködés. Ezenkívül a hideg reggeleken felerősödhetnek az ízületi bántalmakkal élők fájdalmai, ami ellen az érintett végtagok melegen tartásával védekezhetünk. Szintén rossz hír, hogy erősödik a pollenterhelés: a platán és a nyír virágporának koncentrációja már országosan magas-nagyon magas. Összességében pedig egyre többféle tavaszi fa virágzása indul el, és egyszerre közel 20-féle allergén található meg most a levegőben.
Ami a folytatást illeti, pénteken északnyugatról vastagabb felhőzet sodródhat fölénk. A nyugati tájakon helyenként gyenge eső, zápor is előfordulhat, míg keletebbre gomolyfelhős, napos időre lehet számítani. Helyenként ismét megélénkülhet az északias szél napközben. Hajnalban mínusz 5 és 0 fok közötti minimumokat mérhetünk, fagypont feletti értékek csak kevés helyen valószínűek. Délutánra aztán 7-14 fokig melegszik a levegő.