Orvosmeteo: kellemetlen napjuk lehet a frontérzékenyeknek és az allergiásoknak

Vasárnap egy gyenge hidegfront alakítja az időjárást. Több helyen is záporra, zivatarra kell készülni.

Vasárnap egy vékonyodóban, szakadozóban lévő frontális felhőzet vonul kelet felé, és a gomolyfelhő-képződés is erőteljes lehet. Mindezek miatt az eddiginél kevesebb zavartalan napsütést élvezhetünk majd. Az ország nyugati felén záporra, zivatarra is számíthatunk.

fiatal nő áll az esőben
Zivatar, viharos szél és jégeső is jöhet. Fotó: Getty Images

Az északi, északnyugati szél helyenként megélénkül. A legmelegebb délutáni órákban jellemzően 26 és 31 Celsius-fok közötti értékeket mérhetünk, ám a tartósabban felhős, csapadékos tájakon ennél hűvösebb is lehet. Késő estére pedig 17 és 23 fok közé hűl a levegő – olvasható a Kiderül előrejelzésében.

A tájékoztatás szerint a déli óráktól estig északnyugat felől elszórtan zivatarok alakulhatnak ki, leginkább a Dunántúlon, az Észak-Dunántúlon és nyugaton számíthatunk. A zivatarokhoz viharos széllökések, kis méretű jég és intenzív csapadék is társulhat.

4,2 fokot is mértek már ezen a napon

Az augusztus 4-én valaha mért legalacsonyabb hőmérsékletet, 4,2 Celsius-fokot 1919-ben jegyezték fel, Dobogókő településen. A csúcshőmérséklet napi rekordját pedig egy 1905-ben mért eredmény tartja, amikor 40,5 fokot mutattak a hőmérők Orosházán.

Gyenge hidegfront okozhat tüneteket

Az orvosmeteorológiai előrejelzés szerint egy gyenge hidegfront kellemetlen tüneteket okozhat a frontérzékenyeknek. A parlagfű-allergiások pedig készüljenek fel az allergiás tünetek megjelenésére. Tapasztalhatnak orr-, szem- és szájnyálkahártya-viszketést, orrfolyást vagy tüsszögést is. A légnyomás csökken.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadás egyre inkább csak északkeleten fordulhat elő. Reggel, délelőtt átmenetileg kevesebb helyen eshet, majd a déli óráktól a keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk, a hegyekben erős lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 12 fok között alakul, de a keleti naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb értéket is mérhetünk. Késő este 3, 9 fok valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra