Pénteken az ország nyugati felén nagyrészt erősen felhős vagy borult marad az ég, többfelé várható eső, zápor. Keletebbre viszont – a gomoly- és fátyolfelhők mellett – általában többórás napsütésre lehet számítani.
A Dunántúlon élénk, helyenként erős lesz az északi, északnyugati szél. A zivatarokat erős, viharos lökések is kísérhetik. A legmelegebb délutáni órákban 20 és 25 Celsius-fok körüli értékeket mérhetünk a naposabb, keleti országrészben, de a borongós, csapadékos Dunántúlon 14 és 19 között alakulhat a hőmérséklet. Késő estére pedig 10 és 15 fok közé hűl le a levegő – olvasható a Kiderül előrejelzésében.
-5,8 fokot is mértek már ezen a napon
Az április 25-én valaha mért legalacsonyabb hőmérsékletet, -5,8 Celsius-fokot 1988-ban jegyezték fel Szokolya településen. A csúcshőmérséklet napi rekordját pedig egy 1926-ban mért eredmény tartja, amikor 33,6 fokot mutattak a hőmérők Debrecenben.
Hidegfront terheli az érzékenyebbeket
Az orvosmeteorológiai előrejelzés szerint ma a hidegfrontra érzékenyeket terheli meg a leginkább az időjárás. Általános panasz lehet a fejfájás és a migrén. Az allergiás panaszok halmozódhatnak.