Marad az extrém hideg (2018.02.28.)

Több megyében továbbra is várható hófúvás, de szerdára már csak elsőfokú figyelmeztetéseket adott ki a meteorológiai szolgálat. Több megyére az extrém hideg miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.

Hófúvásra, extrém hidegre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerda hajnali veszélyjelzésében azt írta: a továbbiakban már csak helyenként (főként a középső megyékben és délen) lehet hószállingózás, havazás, de csak egy-két centiméternyi hó hullhat.

Humánmeteo: extrém szerda jön Szerdán nem várható közvetlen fronthatás. A szokatlan hideg továbbra is nagy terhelést ró a szervezetünkre. A kopásos ízületi bántalmak már reggel jelentkezhetnek és egész nap megmaradnak - derül ki humánmeteorológiai előrejelzésünkből , melyet a linkre kattintva érhet el.

Továbbra is marad az extrém hideg, időjárás időjárás-előrejelzés hideg időjárás havazás időjárás-jelentés humánmeteorológia
Továbbra is marad az extrém hideg, -15 fok várható

Az olykor erős szél a Nyugat-Dunántúlon, az Alföld keleti felén és Borsodban hordhatja a frissen lehullott havat az utakra. Délutántól nyugaton mérséklődik a légmozgás, ott megszűnik a hófúvás. A hófúvás veszélye miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas, Veszprém és Zala megyére adták ki az elsőfokú figyelmeztetést.

Továbbra is -15 fok körül lesz a hőmérséklet

Kiemelték, hogy a reggeli órákban néhol, majd késő estétől a derült, szélcsendes területeken egyre többfelé (főként a Dunántúlon és az Északi-középhegység völgyeiben) mínusz 15 Celsius-fok köré, majd alá csökken a hőmérséklet. Az extrém hideg miatt Baranya, Heves, Nógrád, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére adták ki a figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint a legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 8 és mínusz 2 fok között várható. Késő estére mínusz 15 és mínusz 8 fok közé hűl le a levegő.

Kékestetőn már 1 méteres a hó Kékestetőn már 100 centiméter a hó vastagsága - derült ki az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapjára kedd este feltöltött adatokból. Magyarország legmagasabb pontján nem sokkal 21 óra előtt -15,5 Celsius-fokot mértek, és havazott. Tóth Tamás meteorológus az MTI-nek elmondta: utoljára 2013 márciusában volt a Kékestetőn 1 méteres a hóvastagság, előtte évtizedekig nem. Magyarországon a valaha mért legnagyobb havat Kőszeg-Stájerházak mérőállomáson regisztrálták 1947 februárjában, 1,51 méter vastag volt a hótakaró.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
szklerózis muliplex
Szklerózis multiplex első jelei: látászavar és zsibbadás is utalhat rá
A 10 legjobb kutyafajta kisgyerekes családoknak – Kistestűtől a nagytestűig
szívbarát étrend
Így védd a szívedet egyetlen gyümölccsel – már napi fél is elég belőle
grapefruit
Ez a kedvelt gyümölcs többet árthat, mint használ
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +18 °C
Minimum: +3 °C

Északnyugat felől egyre többfelé beborul az ég, de a déli, délkeleti tájakon még szakadozottabb lesz a felhőzet. Estétől egyre több helyen alakulhat ki eső, záporeső hazánk nyugati, északnyugati felén. Az Északnyugat-Dunántúlon az északnyugatira forduló szél az éjszaka első felében átmenetileg többfelé megerősödik, helyenként, kiemelten Sopron térségében viharossá is fokozódhat. A keleti országrészben nagyrészt gyenge vagy mérsékelt marad a délies szél. Késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 3 és 9 fok között valószínű. Nem terheli a szervezetet erős fronthatás.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: mennyi a normál vérnyomás felnőtteknél? – Teszteld a tudásod! Sokan csak akkor foglalkoznak a vérnyomásukkal, amikor már problémát okoz, pedig a legnagyobb veszély épp az, hogy sokáig észrevétlen marad.
kvíz
Kvíz: hogyan hat az alkohol az alvásra? – Tedd próbára a tudásod! Mennyit tudsz az alvásról? Töltsd ki alvásos kvízünket, és derítsd ki, mi segíti vagy ronthatja a pihentető éjszakákat!