
Okosgyógyszer
Klinikai kutatások


Új utakon a gyógyszerfejlesztés
Tízezer gyógyszerjelölt közül átlagosan csak 250 jut el a preklinikai fázisig, majd a klinikai vizsgálatokat követően egyből lesz csak regisztrált gyógyszer. Emiatt igen sok vegyületre van szükség ahhoz, hogy a gyógyszerfejlesztés folyamatos lehessen, innovatív készítmények jelenhessenek meg. Nem véletlen, hogy több ezer biotechnológia cég ügyködik már azon is, hogy reményteli molekulákat szállítson a komolyabb kutatásokhoz.


Már fejlesztés közben életet menthetnek a gyógyszerek
Hazánkban rengeteg klinikai vizsgálat zajlik, ami nagyban hozzájárul az innovatív terápiák adaptálásához, egyre gyakoribb alkalmazásához. Ezekkel a kutatásokkal mindenki nyer: az orvosok folyamatosan bővíthetik tudásukat, a vizsgálatban résztvevő betegek pedig megkaphatják azokat az innovatív okosgyógyszereket, amelyek az állami rendszerben gyakran még évekig nem elérhetők, és utána is egyedi méltányossághoz köthetik alkalmazásukat.

Klinikai kutatás: út a gyógyszerig
Május 20-án tartják a klinikai kutatások világnapját: ezek azok a vizsgálatok, amelyek nélkül nem léteznének biztonságos, hatékony gyógyszerek. Ahhoz ugyanis, hogy ezek bekerülhessenek a patikákba, át kell esniük egy olyan 10-15 éves klinikai kutatási perióduson, amelyen eldől, hogy hatásosak és biztonságosak-e. Mindez nem csak gyógyszerfejlesztési szempontból lényeges, hanem amiatt is, mert a legjobb készítmények már a patikába kerülés előtt...


A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!
Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?

Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Több órára kisüt a nap, a megjelenő gomolyfelhőkből csak kevés helyen lehet zápor, zivatar. Megélénkül a nyugatias szél, 29, 35 fok között alakul a legmagasabb hőmérséklet. Kedden frontmentes marad az idő, és a következő napokhoz hasonlóan újra a kánikula okozza majd a legtöbb tünetet. Alvásproblémák léphetnek fel, napközben pedig álmosságérzet, koncentrálási problémák és kábaság jelentkezhet, csökken a teljesítőképesség. Fokozódik a migrénhajlam. A légszennyezettség alacsony, kissé növekszik. A légnyomás gyengén emelkedik.