Alrovatok
„Néhány jó szó többet segíthet, mint egy marék gyógyszer” – Kellner Zsuzsánna, az Év Idősgondozója
Időskorban sokan szorulnak mások segítségére, és amit a családtagok nem tudnak megadni, azt sokszor idősgondozók nyújtják. Kellner Zsuzsánna életének fontos része a gondozás, és mivel ő valóban képes megadni, amire az idősek vágynak, a Házipatika olvasói az Év idősgondozójának választották. Hogy mire is vágynak az idősek, hogyan lehet ezt nekik megadni, és mit tanulhatunk tőlük? Erről is faggattuk az idei díjazottat.
Minden korty bortól fájt a nyaka: kiderült, hogy súlyos beteg – Most az életéért küzdenek az orvosok
Egy brit nő különös, éles nyak- és vállfájdalmat tapasztalt minden alkalommal, amikor bort ivott. Eleinte a kimerültségnek tudta be a furcsa panaszt, ám kiderült: ennél sokkal nagyobb a baj.
A Dunántúlon és az Alföld délnyugati részén napos idő várható gomolyfelhőkkel. Az összefüggő felhősáv a középső és délkeleti országrészről az északkeleti tájak fölé helyeződik, miközben lassan szakadozgat, gomolyosodik, viszont egészen keleten, északkeleten még este is borult maradhat az ég. Egyre inkább az északkeleti országrészben alakulhat ki zápor, délután esetleg zivatar. A kora esti óráktól ugyanakkor a nyugati, délnyugati tájak fölé is besodródhatnak záporok, kis eséllyel zivatar. Több helyen megélénkül az északnyugati, nyugati szél, az Észak-Dunántúlon egy-egy helyen erős lökés is előfordulhat.A maximum-hőmérséklet többnyire 17 és 23 fok között várható, ennél pár fokkal alacsonyabb értékek a tartósabban borult keleti, északkeleti tájakon fordulhatnak elő. Késő estére 9 és 16 fok közé hűl le a levegő. Hétfőn megszűnő fronthatásra van kilátás, így kedvezőbbre fordul az orvosmeteorológiai helyzet.