Ez történik, ha nem pumpál jól a szív

A súlyos szívelégtelenséggel küzdők tüdejében nagy mennyiségű folyadék gyűlhet össze, melynek eredményeként a beteg úgy érzi magát, mintha fuldokolna. 15 éven belül megtalálhatják a kezelési módot.

A Brit Szív Alapítvány legfrissebb kampányában arra hívja fel a figyelmet, hogy a súlyos szívelégtelenséggel küzdők tüdejében nagy mennyiségű folyadék gyűlhet össze, melynek eredményeként a beteg úgy érzi magát, mintha fuldokolna. Ráadásul a felmérésekből az is kiderült, hogy a felnőtt lakosság 80 százaléka egyáltalán nincs tisztában ennek az állapotnak a súlyosságával.

Az Egyesült Királyságban több mint 750 ezer ember él szívelégtelenséggel, ami annyit jelent, hogy valamilyen károsodás következtében a szívük nem pumpál megfelelő mennyiségű vért a szervezetükbe. Míg a betegség enyhe változatával élők gyógyszerek segítségével viszonylag normális életvitelre képesek, addig a súlyos esetek elhúzódó fájdalmakat és komoly kimerültséget okozhatnak a leghétköznapibb tevékenységek során is.

Korábbi angliai kutatások kimutatták, hogy az összes szívbeteg nagyjából 28 százaléka szívizmaik károsodása következtében napi küzdelmekkel néz szembe, sokaknak a legegyszerűbb tevékenységek is túlságosan kimerítőek. Ugyanakkor a megkérdezettek több mint kétharmada nincs tisztában azzal, milyen nehéz egy szívbeteg élete, sokan egyenesen úgy vélik, hogy a beteg szív idővel magától meggyógyul.

Amint arról dr. Mike Knapton, a Brit Szív Alapítvány helyettes vezetője beszámolt, a modern orvostudománynak hála, egyre több ember éli túl a szívrohamot, ám ezzel együtt számos új problémával kell megküzdeni. Sajnos jelenleg a szívbetegséggel élőknek rosszabb prognózissal kell szembenézniük, mint a rákosoknak, és a szívelégtelenség következtében akár egy egész életet kerekesszékben vagy ágyhoz kötve kell eltöltenie a betegnek.

Sajnos, a májjal ellentétben a szív sejtjei nem képesek a regenerálódásra, ezért a szakemberek szerint most a legfontosabb az, hogy megoldást találjanak arra, miként állítható helyre a szívet ért károsodás. Reményeik szerint 10-15 éven belül megfelelő gyógymódot találnak az orvosok a szívelégtelenség kezelésére.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

5 tipp, hogy könnyebb legyen az életed allergiásként (X)
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +20 °C
Minimum: +12 °C

Tovább szakadozik, a legtöbb helyen csökken is a felhőzet, de főként a Tiszántúlon és északnyugaton még reggel is felhős lehet az ég. A keleti határ menti részeken helyenként párássá válhat a levegő. Néhol még előfordulhat zápor. Az északi, északkeleti szél néhol élénk maradhat. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 7 és 13 fok között alakul, de az északi völgyekben ennél hidegebb lehet. A változékony idővel kettős fronthatás jelentkezik.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra