Ki akarták venni a szerveit, pedig még élt

A 43 éves svéd Jimi Fritze két évvel ezelőtt kapott agyvérzést Göteborg egy kisebb szigetén. A távol eső helyszín miatt sokára került kórházba, addigra már teljesen bénultan. A hallása azonban tökéletes maradt, így tisztában volt vele, hogy az orvosok éppen a szerveinek kivételéről beszélnek.

"Megröntgenezték az agyamat, és utána azt mondták a barátnőmnek, hogy rossz a lelet, nem fogom túlélni" - mesélte Fritze a brit májára és a veséjére tartva igényt.

"Megijedtem, mert azt hittem, meg fogok halni , méghozzá szörnyű módon. Emlékszem, hogy arra gondoltam, mi történik, ha elhamvasztanak. Vajon látni és érezni fogom a tüzet?" - mondta a svéd férfi, akit véleménye szerint halottnak nyilvánították volna, ha egy tapasztaltabb orvos nem tér vissza hozzá az eset utáni harmadik napon.

Ki akarták venni a szerveit, pedig még élt (Fotó: Europress)

A doktornő ugyanis a röntgenlelet újbóli szemrevételezése után megállapította, hogy Mr. Fritze jó eséllyel felépül. Napokon belül képes volt bólintani a fejével, mostanra pedig már beszél és mozogni is tud egy kicsit a rehabilitációnak köszönhetően. A férfi hivatalos reklamációt nyújtott be a kórház ellen, emellett pedig be is pereli az intézményt, amiért az agyhalál beállta előtt tárgyalták ki a szerveinek eladományozását.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
vércsoportok
Ez a legritkább vércsoport a világon – Nem véletlenül hívják aranyvérnek
halfogyasztás
Ez a legegészségtelenebb hal, mégis ezt veszik a legtöbben
D-vitamin
D-vitamin: májusban is kell még szedni? – Mutatjuk, mi lenne a legjobb az orvosok szerint
kullancs
Meglepően egyszerű trükk a kullancsok ellen – egy hétköznapi háztartási eszköz elegendő
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +11 °C

Dél felől fátyolfelhőzet húzódik fölénk, ami az ország déli harmadában lesz a legvastagabb. Csapadék nem várható. A többnyire mérsékelt északi szél néhol időnként megélénkül.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 8 és 14 fok között alakul. Pénteken fronthatás már nem várható, az idő újra melegedni kezd.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!
kvíz
Kvíz: felismered a stressz testi jeleit? – Bőrtünetek is árulkodhatnak a túlhajszoltságról Alvászavar, kimerültség, ingerlékenység – sokszor észre sem vesszük, hogy mindezek hátterében a stressz áll. Vajon mennyit tudsz arról, hogyan hat a szervezetünkre a mindennapi feszültség? Teszteld magad kvízünkkel!