A mentőket támogatta a legtöbb adózó

Idén is az Országos Mentőszolgálat Alapítványának ajánlották fel a legtöbben adójuk egy százalékát - írta szerdai számában a Világgazdaság a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjára feltöltött adatokat idézve.

Mire kell figyelmet fordítani, ha szükség esetén a mentőket hívjuk ?

Ebben az évben is a mentőket támogatta a legtöbb adózó. Az alapítványhoz érkező felajánlások összege azonban az elmúlt két évben csaknem megduplázódott: 2019-ben 121 millió forint támogatást kaptak a mentők, míg idén már 308 milliót. A Nemzeti tehetség program mellett idén több mint 28 ezer civil szervezet és 136 egyház részesült a személyi jövedelemadó egy százalékából. Összesen 1 millió 660 ezer magánszemélytől érkezett támogatás, a felajánlott összeg pedig a tavalyi 9,6 milliárd forintról 10,5 milliárdra emelkedett.

Idén is az Országos Mentőszolgálatot támogatták legtöbben adójuk 1 százalékával
Idén is az Országos Mentőszolgálatot támogatták legtöbben adójuk 1 százalékával. Fotó: OMSZ

A támogatási listán idén is a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány lett a második. A tíz legtámogatottabb civil szervezet között sincs változás, továbbra is a gyermekek testi, szellemi fejlődését elősegítő, valamint az állatvédelemmel foglalkozó alapítványok a legnépszerűbbek. A Bátor Tábor Alapítvány és a Bethesda Kórház Alapítvány is százmillió forint feletti összeget kapott. Az állatvédő egyesületek közül továbbra is a Rákosmenti Noé Bárkája Állatotthon Alapítvány volt a legnépszerűbb 79, valamint a hortobágyi Madárkórház Alapítvány 77 millió forinttal.

Az egyházak a tavalyihoz képest idén egymilliárddal több, összesen 8,9 milliárd forint támogatásban részesültek 1,5 millió nyilatkozó jóvoltából. A legtöbb adományt a Magyar Katolikus Egyház kapta.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

paradicsom
Naponta eszel paradicsomot? Ilyen változásokat okozhat a szervezetedben
Magas koleszterin: ezeknek a tévhiteknek sokan bedőlnek – Íme a kardiológusok tippjei
Ez a vitamin segíthet megelőzni a cukorbetegséget – Nem árt azonban vigyázni vele
viszketés
Nem múló viszketés: rákot jelezhet? – Íme az onkológus tanácsa
Súlyosan károsíthatja a bélflórát, mégis sokan eszik naponta
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +28 °C
Minimum: +16 °C

A felhős tájakon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet, naposra fordul az idő, de északkeleten maradhatnak tartósabban felhős tájak. A keleti, északkeleti országrészben, továbbá délután az Alpokalján is kialakulhat néhol zápor, esetleg zivatar. Az északi, északkeleti szelet főként a Dunától keletre kísérik élénk lökések.Délutánra döntően 27 és 32 fok közé melegszik fel a levegő, ennél kissé hűvösebb a legtovább felhős északkeleti helyeken lehet. Késő este 16, 23 fok várható. Továbbra sem érvényesül fronthatás, anticiklon határozza meg időjárásunkat és az orvosmeteorológiai helyzetet.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A vese bontja le az alkoholt. Igaz vagy hamis? – Teszteld, mennyire ismered a szerveid Mennyire ismered saját tested működését? Ismered belső szerveid főbb funkcióit? Teszteld anatómiai tudásod kvízünk segítségével!
kvíz
A barna cukor jobb, mint a fehér. Igaz vagy hamis? – Tedd próbára tudásod kvízünkben! Tényleg egészségesebb a barna cukor? A gluténmentes étrend mindenkinek jobb? Teszteld, mennyire ismered az egészséggel kapcsolatos tévhiteket!