Koronavírus: már több iskola átállt online oktatásra

A koronavírus-járvány nemcsak a nyári terveinket írta felül, hanem a tanévkezdést is megnehezítette. A kór megjelenése miatt ugyanis több helyen rendkívüli szünetet rendeltek el, egyes intézményekben pedig átmenetileg digitálisan folytatódik az oktatás.

Tíz és húsz között van azon iskolák száma, ahol részlegesen - egy-egy osztályt érintve - digitális oktatásra kellett átállni a koronavírus-járvány miatt - közölte Horváth Péter, a Nemzeti Pedagóguskar elnöke a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában csütörtökön. Mindent összevetve hatékonyabb úgy az oktatás, hogy csak abban az esetben állnak át digitális oktatásra, ha az adott iskolában felüti a fejét a kór - tette hozzá az elnök.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus Magyarország, koronavírus iskolák, koronavírus terjedése, koronavírus megelőzés, koronavírus digitális oktatás
A tanévkezdést is megnehezítette a koronavírus-járvány. Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

Senkinek sem könnyű ez a helyzet

Az új típusú koronavírus miatt kialakult mostani helyzet mindenkitől nagyobb fegyelmet kíván - hangsúlyozta Horváth Péter. Hozzátette ugyanakkor, hogy sem a gyerekeknek, sem a tanároknak nem könnyű most.

Ismét aggasztó eredményeket hoztak a 36. héten a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) által elvégzett szennyvízvizsgálatok. Az adatok alapján több hazai településen is tovább nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma. A részletekért olvassa el a teljes cikket!

Az új ajánlások

Az elnök az új kormányzati ajánlásokat is megemlítette, amelyek például a bálok és szalagavatók elhalasztását, illetve az énekkari próbák és a sportfoglalkozások felfüggesztését javasolják a koronavírus további terjedésének megakadályozása érdekében. Mint mondta, ezeket minden iskolának a saját helyzetéhez mérten kell mérlegelnie és értelmeznie. A szalagavatók elhalasztásával kapcsolatban ugyanakkor nagy egyetértés látszik - tette hozzá.

Az EMMI módosított: új járványügyi szabályokat kapnak az iskolák - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

mellékhatások
Sokak által szedett koleszterincsökkentőket vizsgáltak: ezek a valós mellékhatás-kockázatok
fogyást segítő gyógyszer
Új fogyasztó gyógyszer jön: a vércukorszintet is hatékonyabban csökkenti
koleszterinszint csökkentése
5 gyógyszermentes tipp magas koleszterinre – Egyszerűen lépésekkel is csökkenhetnek az értékek
máj
Meddig képes meggyógyítani magát a máj? – A szervezet legnagyobb túlélője
máriatövis
Mire jó a máriatövis? – Jó hatással lehet a májra, de vannak veszélyei
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +8 °C
Minimum: +1 °C

Főként a Dunántúlon csökkenhet a felhőzet, ezzel együtt a csapadékhajlam. Ezzel szemben keleten döntően borult marad az ég, és ott elszórtan még reggel is kisebb eső, zápor előfordulhat. Párássá válhat a levegő, köd, foltokban sűrű köd képződhet. A déli szél fokozatosan veszít erejéből, de a keleti megyékben élénk maradhat.Késő estére 1 és 9 fok közé csökken a hőmérséklet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +6 fok között alakul, de a nyugati határszélen kissé jobban lehűlhet a levegő. Szerdán melegfronti hatással számolhatunk.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Mi okozhat prosztatarákot? Teszteld a tudásod! A prosztatához több betegség is kapcsolódik, mind közül a legveszélyesebb a prosztatarák. Kvízünkből sok lényeges információt megtudhatsz erről a főleg az idősebb férfiakat veszélyeztető, rosszindulatú elváltozásról.
kvíz
Evés után kell fogat mosni: igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! Mennyire ismered a fogápolásról keringő tévhiteket? Tudd meg, mi az igazság, és mi a mítosz a napi fogmosás és szájápolás körül!