Először kóstolt epret, mentőt hívtak a kislányhoz

Allergiás reakció lépett fel annál az 5 éves kislánynál, aki életében először kóstolt epret a napokban. Az ijedt szülők végül a mentőket is kihívták a gyermekhez.

„Múlt héten egy 5 év körüli kislányhoz kérték bajtársaink segítségét a fővárosban, aki életében először evett epret, majd kiütések jelentek meg egész testén – olvasható az Országos Mentőszolgálat Facebook-posztjában. Mint írták, a Központi Mentőállomás bajtársai perceken belül kiértek a helyszínre.

gumikesztyűből készített polip kabala
Bátorságpolippal nyugtatta meg kis betegét a mentőápoló. Fotó: Országos Mentőszolgálat / Facebook

Sokat segített a bátorságot adó csodapolip

Az ijedt gyermek ellátása közben a mentőápoló egy gumikesztyű és egy filctoll segítségével bátorságot adó csodapolipot hívott életre, ezzel pedig sikerült gyorsan megnyugtatnia és mosolyra derítenie a kislányt. A beteget végül stabil állapotban szállították kórházba.

A bátorságpolip és bajtársaink kedves, megnyugtató szavai olyan nagy hatással voltak a kislányra, hogy miután hazamehetett a kórházból, első dolgai közé tartozott egy gyönyörű rajzot készíteni a mentőknek” – derült ki a bejegyzésből.

A mentők posztjához szokás szerint több hozzászólás is érkezett. Az egyik kommentelő úgy vélekedett, a kreatív mentőápolóban egy óvó bácsi veszett el. Egy másik Facebook-felhasználó pedig azt írta, amikor az ő fia 4 éves volt, egy darázscsípés hatására allergiás reakciója lépett fel. „Ekkor kapott a mentősöktől egy zsiráfot, ami a mai napig a kedvence pedig már 10 éves lesz. Még mindig kell, hogy a mentős zsiráf ott legyen vele alváskor” – mesélte a hálás szülő.

Darázscsípés: jelek, hogy te is veszélyben vagy.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
halfogyasztás
Ez a legegészségtelenebb hal, mégis ezt veszik a legtöbben
vércsoportok
Ez a legritkább vércsoport a világon – Nem véletlenül hívják aranyvérnek
D-vitamin
D-vitamin: májusban is kell még szedni? – Mutatjuk, mi lenne a legjobb az orvosok szerint
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +24 °C
Minimum: +11 °C

Folytatódik az általában napos, gomolyfelhős idő. Az Alpok felől besodródhatnak záporos, zivataros csapadékgócok, melyek az esti órákban lecsengenek, másutt legfeljebb elvétve fordulhat elő konvektív csapadék. Az északias szél időnként megélénkül, csapadékgócok környezetében erős, viharos széllökés is előfordulhat.Késő este 13, 19 fok valószínű. Fronthatásra a hétvégén még nem kell számítani, a jövő héttől azonban változékonyabbra fordulhat majd az időjárás.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!
kvíz
Kvíz: felismered a stressz testi jeleit? – Bőrtünetek is árulkodhatnak a túlhajszoltságról Alvászavar, kimerültség, ingerlékenység – sokszor észre sem vesszük, hogy mindezek hátterében a stressz áll. Vajon mennyit tudsz arról, hogyan hat a szervezetünkre a mindennapi feszültség? Teszteld magad kvízünkkel!