Humánmeteo: álmos szerda jön (2018.04.24.)

Szerdán nem érkezik front, de a folyamatos melegedés okozhat panaszokat a melegfrontra fokozottan érzékenyek körében. Alvászavarok és migrén is jelentkezhet.

Alvászavarokat okozhat a melegfront

Szerdán viszonylag kellemes, frontmentes időre számíthatunk, a legtöbbünk az időjárás jótékony hatásait tapasztalhatja meg. Azonban a melegfrontra fokozottan érzékenyek körében enyhébb tünetek felléphetnek: többek között kisebb fokú migrén és álmosság is jelentkezhet, alvászavarokat is tapasztalhatunk. Az alvásproblémák ellen hasznos lehet a lefekvés előtt a párnára csepegtetett levendulaolaj, de akár egy langyos, levendulás fürdő is nagy segítséget nyújthat abban, hogy könnyebben álomba szenderüljünk.

Megdöbbentő hírek az időjárásról Rendkívül szélsőséges volt az időjárás az elmúlt hetekben, és eddig csupán hat nap időjárása felelt meg az áprilisi átlagnak - mondta Fejős Ádám meteorológus.

Szétszórtak, fáradékonyak, aluszékonyak lehetünk szerdán, Meteo Klinika humánmeteo humánmeteorológia orvosmeteo orvosmeteorológia időjárás időjárás-érzékenység
Szétszórtak, fáradékonyak, aluszékonyak lehetünk szerdán

Napközben inkább az élénkítésre helyezzük a hangsúlyt, a figyelmetlenség, szétszórtság ugyanis kellemetlen perceket okozhat a munkahelyen. A kávé és az energiaitalok helyett inkább a zöld teát részesítsük előnyben, de a jázminos zöld tea jó választás lehet. Egyeseknél intenzívebbé válhatnak a gyulladásos panaszok is, amik a következő napokban szintén jellemzőek lehetnek.

Milyen idő lesz?

Nem feltétlenül kell az időjárástól szenvedni , kattintson!

Nem lesz hőség, de kellemes nyári időre számíthatunk , töltsünk minél több időt a szabad levegőn, a szabadságolóknak és az aktív pihenőknek is kedvére való nap elé nézünk. De ne feledkezzünk meg a bőrvédelemről sem! 11 és 15 óra között továbbra sem ajánlott a tűző napra menni, ugyanis erős fokozatú UV-sugárzásra számíthatunk. Magas faktorszámú fényvédő szereket válasszunk a napozáshoz, legjobban a gyerekek és a fehér bőrűek vannak kitéve a veszélynek. Az ő esetükben minimum 40-es erősségű naptej ajánlott.

A pollenhelyzet ismét romlik

A platánra és a tölgyre allergiások a kora reggeli vagy a késő esti órákban menjenek inkább sétálni, sportolni, és egész nap kerüljék el a parkokat! A lakásban vastagabb szövésű függönnyel árnyékoljunk, így kevesebb virágpor juthat be a belső térbe, és odabent is porszívózzunk gyakrabban - javasolja a Meteo Klinika .

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

paradicsom
Naponta eszel paradicsomot? Ilyen változásokat okozhat a szervezetedben
hasnyálmirigy
Árt a hasnyálmirigynek, de napi szinten fogyasztjuk
Idegkárosodást és szívritmuszavart is okozhat, ha így szeded a vitaminokat
cink
Károsíthatja az idegeket, sokan mégis naponta szedik ezt a táplálékkiegészítőt
6 dolog is jelezheti, hogy a májad már nem sokáig bírja
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +26 °C
Minimum: +15 °C

A felhősebb tájakon a felhőzet szakadozik, gomolyosodik, ezt követően általában napos idő várható többnyire kevés gomolyfelhővel, de a Dunántúlon maradhatnak felhősebb körzetek. Csapadék nem lesz, és az északi, északnyugati szelet csak időnként kísérhetik élénk lökések.A hőmérséklet csúcsértéke 24 és 30 fok között várható. Vasárnap frontmentes időjárásban lehet részünk, így a frontérzékenyek szervezetét nem éri jelentősebb megterhelés.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A barna cukor jobb, mint a fehér. Igaz vagy hamis? – Tedd próbára tudásod kvízünkben! Tényleg egészségesebb a barna cukor? A gluténmentes étrend mindenkinek jobb? Teszteld, mennyire ismered az egészséggel kapcsolatos tévhiteket!
parlagfű
Parlagfű: bírságot kaphat, aki nem irtja. Igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! A parlagfű-allergiáról és annak kezeléséről rengeteg tévhit kering. Vajon te felismered, mely állítások igazak és melyek hamisak?