A hét végére már 10 fok sem lesz (2018.11.14.)

Szerdán egy hidegfront hatására északiasra fordul az áramlás, többfelé megélénkülhet a szél, napközben változóan felhős lesz az ég, gyenge eső, kisebb zápor csupán néhol keleten fordulhat elő.

A hét vége felé már a 10 fokot sem érjük el

Szerdán a legtöbb napsütésre a középső és nyugati tájakon számíthatunk. A legmelegebb órákban 11-16 fokot mérhetünk. Gyenge hidegfronti hatás várható.

A hét végére már 10 fok sem lesz: hajnalban az ország legnagyobb részén fagyhat, időjárás időjárás-előrejelzés időjárás-jelentés hőmérséklet fagy
A hét végére már 10 fok sem lesz: hajnalban az ország legnagyobb részén fagyhat

Csütörtökön helyenként a Dunántúlon lehet párás, ködös a hajnal. A hideg, helyenként fagyos reggelt 9-14 fokos maximumok követik. A napsütést keleten zavarhatja több gomolyfelhő, de csak jelentéktelen záporok alakulhatnak ki. Az északias szél a Dunától keletre többfelé élénk, erős lehet.

Pénteken legfeljebb nyugaton indulhat párásan a reggel, napközben kevés felhőre, sok napsütésre van kilátás. Többfelé megélénkülhet az északkeleti szél. Hajnalban már több helyen lehet fagy, napközben pedig 8-13 fok valószínű.

Milyen idő lesz hétvégén?

Szombat és vasárnap hajnalban már az ország legnagyobb részén fagyhat, és délután is 10 fok alatt marad a hőmérséklet. Szombaton élénk lehet az északkeleti szél, de napos idő ígérkezik. Vasárnap estétől a legfrissebb előrejelzések szerint kevés csapadékra van kilátás, mely a fagypont alatti területeken havazásba válthat - írja az Időkép .

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

házimunka
Még ma végezd el ezeket a házimunkákat, a babona szerint ugyanis karácsonykor tilos
nem alkoholos zsírmáj
Nem alkoholos, mégis durván pusztítja a májat – Sokan napi szinten isznak belőle
tévhitek
Megbetegíthetnek ezek az egészségesnek hitt szokások – Íme a leggyakoribb tévhitek
savanyú káposzta
A savanyú káposzta így hat a bélrendszeredre
téli alvás
Meglepő, min múlik a jó alvás télen – Mutatjuk a szakorvos 2 legfontosabb szabályát
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +5 °C
Minimum: -4 °C

Általában napos idő várható kevés gomolyfelhővel, a Dunántúl egyes részein és az északkeleti harmadban felhős körzetek is előfordulhatnak. Csapadék a legtöbb helyen nem valószínű, de néhány hózápor kialakulását nem lehet kizárni. Az északnyugati szelet sokfelé kísérik erős, néhol viharos széllökések.A hőmérséklet kora délután 0 és +7 fok között alakul. Késő estére -5 és +1 fok közé hűl le a levegő. Tegnap este még hidegfronti hatás érvényesült, ez azonban mára enyhül.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Mennyi kalóriát tartalmaz egy szelet bejgli vagy egy adag töltött káposzta?

A december nem csupán az advent időszaka, hanem a forralt boré, a bejglié, a mézeskalácsé és a töltött káposztáé is. Azt mindenki tudja, hogy ezek isteni finomságok – de vajon a kalóriatartalmuk is ismert? Teszteld tudásodat!

teszt
Télen több kalóriára van szüksége a szervezetnek?

A hideg miatt automatikusan hízni kezdünk? Fontos, hogy több kalóriát vigyünk be a téli hónapokban? Vajon a sószükségletünk is megnő ilyenkor? Teszteld, mennyit tudsz a téli táplálkozás szabályairól!