"Év Gyógyszere" díj

Budapest, 2007. április 20. (MTI) - Az "Év Gyógyszere" díjjal tüntette ki a Magyar Kísérletes és Klinikai Farmakológiai Társaság (MFT) a Richter gyógyszergyár originális fixkombinációs vérnyomáscsökkentő készítményét pénteken a Magyar Tudományos Akadémián tartott ünnepségen.

A tavalyi Innovációs Nagydíj elnyerése után most egy újabb fontos kitüntetéssel jutalmazott vérnyomáscsökkentő gyógyszer hiánypótló készítmény - emelte ki ünnepi laudációjában a Társaság elnöke, dr. Kovács Péter. A szer a 2004-es bevezetése előtt az orvosok, illetve a betegek számára nem volt elérhető (harmadik generációs kalcium antagonistát és hosszú hatású ACE-gátlót tartalmazó) fixdózisú kombináció - sem a hazai gyakorlatban, sem pedig másutt Európában. A gyógyszer technológiai ismeretek és a marketing tapasztalatok kombinálásával olyan készítményt hozott létre a Richter - hangsúlyozta a bíráló bizottság elnöke, ami a leggyakrabban használt két különböző hatásmechanizmusú vérnyomáscsökkentő hatóanyag még eredményesebb kombinációját jelenti.

Bogsch Erik a cég vezérigazgatója az MTI-nek nyilatkozva egyik "zászlóshajójának" nevezte a kombinált vérnyomáscsökkentőt, mely elnyerte a legkorszerűbb, leghatékonyabb és leginkább betegbarát készítményeknek járó kitüntetést.

Mivel a keringési kórok vezető helyen állnak a megbetegedési és halálozási statisztikákban, dr. Farsang Csaba, a Magyar Hypertónia Társaság örökös tiszteletbeli elnöke fontosnak nevezte az új készítményt, mely azt a kombinációt tartalmazza, amit a szakorvosi praxisban a hipertóniás betegek jelentős részénél szükséges alkalmazni.

Bár a keringési halálozásokra vonatkozó statisztika hazánkban riasztó, dr. Farsang Csaba szerint a kezelések eredményessége folyamatosan javul. Korábban a felnőttek negyedének volt fel nem ismert magas vérnyomása, mára ez az arány 10-20 százalékra tehető, a betegek 90 százalékát pedig kezelik, az eredményességet pedig a korszerű gyógyszerek folyamatosan javítják.

(MTI-Panoráma)

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

paradicsom
Naponta eszel paradicsomot? Ilyen változásokat okozhat a szervezetedben
hasnyálmirigy
Árt a hasnyálmirigynek, de napi szinten fogyasztjuk
Magas koleszterin: ezeknek a tévhiteknek sokan bedőlnek – Íme a kardiológusok tippjei
Idegkárosodást és szívritmuszavart is okozhat, ha így szeded a vitaminokat
cink
Károsíthatja az idegeket, sokan mégis naponta szedik ezt a táplálékkiegészítőt
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +29 °C
Minimum: +15 °C

Fátyolfelhős lesz az ég, majd délnyugat, nyugat felől átmenetileg vastagszik a felhőzet. A déli óráktól hazánk délnyugati, nyugati felén előfordulhat szórványosan zápor, a déli megyékben néhol zivatar, másutt kevés helyen lehet csapadék. A keleties szelet élénk, néhol erős lökések kísérhetik.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 28 és 33 fok között valószínű, de a Nyugat-Dunántúlon hűvösebb lehet. Kedden nem érvényesül fronthatás, az átmeneti felhősödés egy peremhullám következménye. A frontérzékenyek szervezetét így nem éri jelentősebb orvosmeteorológiai megterhelés.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A barna cukor jobb, mint a fehér. Igaz vagy hamis? – Tedd próbára tudásod kvízünkben! Tényleg egészségesebb a barna cukor? A gluténmentes étrend mindenkinek jobb? Teszteld, mennyire ismered az egészséggel kapcsolatos tévhiteket!
parlagfű
Parlagfű: bírságot kaphat, aki nem irtja. Igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! A parlagfű-allergiáról és annak kezeléséről rengeteg tévhit kering. Vajon te felismered, mely állítások igazak és melyek hamisak?