Még veszélyesebb lett a parlagfű

Már elkezdődött a parlagfű virágzása - és ezzel együtt a pollenképződés is.

Mintegy 2,5 millió ember allergiás rá

- Az idén jelentős parlagfűpollen-terhelést kell elviselnie annak a mintegy 2,5 millió embernek, aki Magyarországon parlagfű- allergiától szenved - mondta Gyuricza Csaba, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) főigazgatója hétfőn az M1 aktuális csatornán.

Jelentős parlagfűpollen-terhelés várható az idén
Az idei időjárás kedvez a növény fejlődésének

Máris elkezdődött a pollenképződés

Keresztallergiát okozhatnak a gyümölcsök és a zöldségek Azoknál, akik a parlagfűre allergiásak, keresztallergiát válthat ki néhány gyümölcs és zöldség fogyasztása. Melyek lehetnek a problémás élelmiszerek a számukra? Kattintson!

A főigazgató mindezt azzal magyarázta, hogy az időjárás kedvez a növény fejlődésének, így már elkezdődött a parlagfű virágzása és ezzel együtt a pollenképződés is. A parlagfű a megművelés alatt álló területeket veszélyezteti, Magyarországon pedig több mint 4 millió hektár szántóterület található, tette hozzá Gyuricza Csaba. Véleménye szerint a gyérítés a földhasználók, földtulajdonosok feladata.

Már 30-40 pollen is problémát okozhat

A főigazgató példaként említette, hogy a parlagfűre érzékenyek számára már légköbméterenként 30-40 pollen is problémát okoz. Egy igazán fertőzött időszakban azonban a pollenek száma légköbméterenként akár 700 és 800 között is mozoghat. Az országos parlagfű felderítés július 1-jén indult, amelyben többek között az Országos Rendőr-főkapitányság is részt vesz helikopterek segítségével.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

fogyást segítő gyógyszer
Új fogyasztó gyógyszer jön: a vércukorszintet is hatékonyabban csökkenti
rákkeltő ételek
Egyik kedvenc reggelink lehet a rák melegágya – Így csökkentheted a rizikót
magnézium szedése
A leggyakoribb hiba, amit sokan elkövetnek a magnézium használatakor
máj
Meddig képes meggyógyítani magát a máj? – A szervezet legnagyobb túlélője
máj
Ebből tudhatod, ha a májad már nem sokáig bírja
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +9 °C
Minimum: +2 °C

Többnyire erősen felhős, helyenként időszakosan borult lesz az ég, de nyugaton, délnyugaton hosszabb szakadozások lehetnek a felhőzetben. Néhány helyen előfordulhat kisebb eső, zápor. Az északnyugati, nyugati szél az Észak-Dunántúlon, a főváros tágabb környezetében és az Észak-Alföldön helyenként megélénkül. Késő este 1 és 6 fok közötti értékekre lehet számítani. Egy tartósan ciklonális, alacsony nyomású helyzet áll fenn, amelyhez gyenge, elnyújtott fronthatás társul.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Evés után kell fogat mosni: igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! Mennyire ismered a fogápolásról keringő tévhiteket? Tudd meg, mi az igazság, és mi a mítosz a napi fogmosás és szájápolás körül!
kvíz
Melyik jobb a fogaknak: a sajt vagy a karamell? Teszteld a tudásodat! A fogaink egészségének megőrzése nagyon fontos. Egyes ételek, italok és mindennapi szokások azonban jelentősen károsíthatják a fogzománcot és a szájüreg állapotát. Lássuk, mennyire vagy képben a kockázati tényezőkkel!