Gyógyszerkereső

COLDREX méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz

COLDREX méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz

Hatóanyag:
összetett

ATC:
Paracetamol, kombinációk, kivéve psycholepticumok

Vénynélküli

- Normatív TB támogatás: nem
- Közgyógyellátásra adható: nem
- EÜ támogatásra adható: nem
- EÜ 100 támogatásra adható: nem

Kiszerelés:
10x


Kedvezményes árak:

1679 Ft *

1679 Ft

Törzskönyvi szám: OGYI-T-1715/06
Gyártó: Omega Pharma Hungary

( * : az ár tájékozatató jellegű. )

COLDREX méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz

Hatóanyag:
összetett

ATC:
Paracetamol, kombinációk, kivéve psycholepticumok

Vénynélküli

- Normatív TB támogatás: nem
- Közgyógyellátásra adható: nem
- EÜ támogatásra adható: nem
- EÜ 100 támogatásra adható: nem

Kiszerelés:
14x


Kedvezményes árak:

-

-

Törzskönyvi szám: OGYI-T-1715/11
Gyártó: Omega Pharma Hungary

( * : az ár tájékozatató jellegű. )

COLDREX méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz

Hatóanyag:
összetett

ATC:
Paracetamol, kombinációk, kivéve psycholepticumok

Vénynélküli

- Normatív TB támogatás: nem
- Közgyógyellátásra adható: nem
- EÜ támogatásra adható: nem
- EÜ 100 támogatásra adható: nem

Kiszerelés:
5x


Kedvezményes árak:

-

-

Törzskönyvi szám: OGYI-T-1715/05
Gyártó: Omega Pharma Hungary

( * : az ár tájékozatató jellegű. )

Betegtájékoztató

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER a Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?
A Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz a megfázás és influenza tüneteinek enyhítésére szolgál felnőttek és gyermekek részére 12 éves kortól. Három hatóanyagot tartalmaz:
- paracetamolt: mely fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,
- fenilefrin-hidrokloridot: mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és orrmelléküregeket így könnyíti a légzést,
- C-vitamint (aszkorbinsavat): mely hozzájárul a szervezet fokozott C-vitamin igényének fedezéséhez.
2. TUDNIVALÓK A Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz ALKALMAZÁSA ELŐTT
A Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.
Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!
Ne alkalmazza a Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt
- ha allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, a C-vitaminra vagy a készítmény bármely egyéb összetevőjére (az egyéb összetevőket lásd a 6. pontban).
- ha pajzsmirigy túlműködése van.
- ha szívbetegségben szenved.
- ha magas a vérnyomása.
- ha cukorbeteg.
- ha más gyógyszereket is szed (további információért lásd \"A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek\").
A Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:
- ha glaukómája (szem belnyomásának kóros fokozódása) van.
- ha érbetegsége van van (például Raynaud-kór: kéz-, és lábujjakon hideg vagy stressz hatásra jelentkező reakció).
- ha feokromocitómája (mellékvese daganat) van.
- ha prosztata problémája, vagy vizelési nehézsége van.
- ha terhes vagy terhességet tervez.
- ha máj- vagy vesebetegsége van.
- ha egy bizonyos enzimhiányban szenved (a glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzim hiány
- ha más gyógyszereket is szed (további információért lásd \"A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek\").
- amennyiben bizonyos cukrokra érzékeny (további információért lásd \"Fontos információk Coldrex méz éscitrom ízű por belsőleges oldathoz egyes összetevőiről\").
Beszéljen orvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre.
12 évesnél fiatalabb gyermeknek ne adjon Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt.
Forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert.
A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek
Ne alkalmazza a Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt:
- más paracetamol-tartalmú gyógyszerekkel együtt.
- az orrdugulás csökkentésére vagy a megfázás kezelésére szolgáló más gyógyszerekkel együtt.
Mielőtt a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt alkalmazná, beszéljen orvosával, ha az alábbi gyógyszerek valamelyikét szedi:
- ha depresszió kezelésére szolgáló gyógyszereket, pl. monoamino-oxidáz gátló, vagy triciklikus antidepresszáns (pl. amitriptilin) szereket szed vagy szedett az elmúlt két hétben.
- ha szívproblémák és magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta-blokkoló gyógyszereket szed.
- ha emésztési problémák kezelésére domperidont vagy metoklopramidot szed.
- ha warfarint, vagy más véralvadásgátlót szed.
- ha szívbetegség kezelésére digoxint, vagy hasonló készítményt szed.
- ha étvágycsökkentőt, vagy fokozót szed.
Egyes laboratóriumi vizsgálatok eredményét befolyásolhatja a készítmény C-vitamin tartalma.
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha a fenti gyógyógyszereket szedi illetve a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható és a gyógynövény-tartalmú készítményeket is.
Terhesség és szoptatás
Amennyiben terhes vagy szoptat, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét mielőtt bármely gyógyszert szedni kezdene, beleértve a Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt is.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A gyógyszer szédülést okozhat, ebben az esetben a járművezetés és balesetveszélyes munka végzése nem javasolt!
Fontos információk Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz egyes összetevőiről
- Fenilalanin forrást (aszpartám) tartalmaz, melynek lebomlásakor fenilalanin képződik, ezért a készítmény alkalmazása fenilketonúriában szenvedő betegek esetében ártalmas lehet.
- Szacharózt tartalmaz, ezért amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert(tasakonként 2,47g szacharózt tartalmaz).
- Tasakonként 0,12 g nátriumot tartalmaz, amit kontrollált nátrium diéta esetén figyelembe kell venni.
3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz KÉSZÍTMÉNYT?
A szokásos adag felnőtteknek (az időskorúakat is beleértve) és 12 évnél idősebb gyermekeknek szükség szerint 4 -6 óránként 1 tasak.
24 óra alatt maximum 4 adag alkalmazható.
12 évesnél fiatalabb gyermeknek ne adjon Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt.
A Coldrex méz és citrom ízű porból meleg italt kell készíteni és meg kell inni.
1. Öntse a tasak tartalmát egy bögrébe, majd töltsön hozzá forró vizet és jól keverje össze.
2. Ha szükséges, adjon hozzá hideg vizet.
3. Ízesítse cukorral, vagy mézzel ízlés szerint.
7 napnál tovább ne alkalmazza ezt a gyógyszert.
Ha a tünetek néhány nap múlva sem enyhülnek, menjen el kezelőorvosához, és hagyja abba a Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény alkalmazását.
Ha az előírtnál több Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt alkalmazott
Azonnal forduljon orvosához és mondja el, hogy pontosan mennyi gyógyszert vett be. Orvosa elmondja majd Önnek, hogy mit kell tennie.
Fontos, hogy beszéljen orvosával, még akkor is, ha jól érzi magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vett be, fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.
Májbetegségben szenvedők esetében nagyobb a túladagolás veszélye.
Ha elfelejtette alkalmazni a Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt
Vegye be a szükséges adagot, amikor eszébe jut. 4 óránként egy adagnál többet ne vegyen be. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.
4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK
Mint minden gyógyszer, így a Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
A jelen szakaszban a mellékhatásokat az előfordulásuk becsült gyakoriságával együtt adjuk meg. Erre a célra a következő gyakorisági kategóriákat és megnevezéseket használjuk:
Nagyon gyakori: 10-ből több mint 1 személynél fordul elő
Gyakori: 100-ból 1-nél több, de 10-ből 1-nél kevesebb személynél fordul elő
Nem gyakori: 1000-ből 1-nél több, de 100-ból 1-nél kevesebb személynél fordul elő
Ritka: 1000-ből 1-nél kevesebb személynél fordul elő
Nagyon ritka: 10 000-ből 1-nél kevesebb személynél fordul elő
Gyakorisága nem ismert: a rendelkezésre álló adatok alapján nem becsülhető meg
Az alábbi gyakori mellékhatások fordulhatnak elő:
- fejfájás
- szédülés
- álmatlanság
- idegesség
- vérnyomás emelkedés
- hányinger, hányás, émelygés, hasmenés
Az alábbi ritka mellékhatások fordulhatnak elő, ha ezeket tapasztalja hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon orvoshoz:
- ha hirtelen látásromlást tapasztal, amely a kórosan magas szemnyomásnak köszönhető. Ez a reakció főként glaukómás (zöldhályog) betegeknél fordulhat elő.
- ha pulzusát, vagy szívverését szokatlanul gyorsnak, vagy szabálytalannak érzi.
- ha bőrkiütést és egyéb túlérzékenységi (allergiás) reakciót észlel.
- ha vizelési nehézsége van, ez főként azoknál a férfiaknál jelentkezhet, akiknek prosztatamegnagyobbodásuk van.
Az alábbi nagyon ritka mellékhatások fordulhatnak elő, ha ezeket tapasztalja hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon orvoshoz:
- zúzódások, vagy vérzés, amely a vérlemezkék számának csökkenése (trombocitopénia) miatt jelentkezhet.
- máj működési zavar.
- mellkasi szorító érzés, kapkodó légzés, kiütés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció - az egész szervezetre kiterjedő súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció).
- bőr túlérzékenységi reakciói: bőrkiütés; gyorsan fellépő duzzadása a bőrnek, nyálkahártyáknak, és a nyálkahártya alatti szöveteknek (angiödéma); túlérzékenységi reakció, elsősorban a száj, kötőhártya, nemiszervek bőrén, illetve nyálkahártyáján, szimmetrikus, vöröses kiütések, hámlás, láz kíséretében (Stevens-Johnson szindróma).
- légzési nehézség, amely aszpirin, vagy egyéb nem szteroid gyulladáscsökkentő szedésekor korábban már jelentkezett.
Ha bármelyik mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük értesítse kezelőorvosát vagy gyógyszerészét és hagyja abba a Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény alkalmazását!
5. HOGYAN KELL A Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz KÉSZÍTMÉNYT TÁROLNI?
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A dobozon feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza a Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. TOVÁBBI INFORMÁCIÓK
Mit tartalmaz a Coldrex méz és citrom ízű por belsőleges oldathoz
- A készítmény hatóanyagai a paracetamol, fenilefrin-hidroklorid és aszkorbinsav (C-vitamin). 750 mg paracetamol, 10 mg fenilefrin-hidroklorid és 60 mg aszkorbinsav tasakonként.
- Egyéb összetevők: vízmentes citromsav, szacharin-nátrium, trinátrium-citrát, citrom aroma, méz aromák, karamell színezék, kukoricakeményítő, aszpartám, szacharóz.
Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás
Por belsőleges oldathoz.
Jellegzetes citrom és méz illatú, bézs vagy világosbarna színű por.
5 g por tasakba töltve.
5 db, 10 db vagy 14 db tasak dobozban.