Több baleset, sokkal több ittas sofőr

A 2005-ös adatokhoz viszonyítva tavaly egy százalékkal nőtt a közúti balesetek száma - mondta az InfoRádióban a Központi Statisztikai Hivatal főtanácsosa.

Csapó Éva hozzátette: a balesetek kimenetelét tekintve a statisztika kedvezőtlenebb. Két százalékkal többen vesztették életüket a közutakon, és egy százalékkal többen sérültek meg súlyosan.

A balesetek okozói közül 7 százalékkal voltak többen ittasak, mint 2005-ben.

Többen vesztették életüket

Az elmúlt évben közel 21 ezer személyi sérüléses közúti baleset történt, ezek 6 százaléka halálesettel végződött.

A legsúlyosabb balesetek 2006 negyedik negyedévében történtek, ez 14 százalékkal több, mint az azt megelőző esztendő azonos időszakában.

Legnagyobb mértékben, 6 százalékkal a Dél-Dunántúlon és a Dél-Alföldön nőtt a balesetek száma, és Észak-Magyarországon csökkent a legnagyobb mértékben, 8 százalékkal.

Legtöbbször kereszteződésben ütköztek

A közúti forgalomban leggyakrabban a keresztező irányban haladó járművek ütköztek a kereszteződésekben, a második helyen a gyalogosgázolás áll. Ez utóbbiak voltak a legsúlyosabbak is: száz gázolásból nyolc a gyalogos halálával végződött.

Lakott területen kívül a legtöbbször egyedül haladó autó került bajba: megcsúszott, felborult, vagy elhagyta az utat.

A balesetek 64 százalékát a személygépkocsik, 10 százalékát a teherszállító járművek okozták. A kerékpárosok és a gyalogosok 8-8 százalékát okozták a szerencsétlenségeknek.

Az autósok hibájából történt balesetek 27 százalékát a gyorshajtás okozta.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

D-vitamin
D-vitamin: milyen hatással van a májra, ha minden nap szedjük? Ezt mondják a kutatások
A legjobb omega-3-források, ha nem szereted a halat – Íme a teljes lista
B6-vitamin
Ezzel a vitaminnal óvhatod meg a veséd egészségét az urológus szerint
datolya
Kevesen eszik ezt a gyümölcsöt, pedig csodát tesz a bélflórával – Mutatjuk, mikor a leghasznosabb
jótékony hatások
Nem hinnénk, de ezt teszi a dinnye a szervezetünkkel
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +38 °C
Minimum: +20 °C

Túlnyomóan derült idő várható, a középső és északi országrészben is fokozatosan feloszlanak a gomolyfelhők. Csapadék nem lesz. Gyenge marad a légmozgás.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 17 és 24 fok között alakul, de a hidegre hajlamos helyeken néhány fokkal alacsonyabb értékek is előfordulhatnak, míg a vízpartokon, városokban, magasabban fekvő helyeken melegebb lesz a hajnal. Fronthatás továbbra sem érvényesül, de a tartós hőség jelentős orvosmeteorológiai megterhelést ró a szervezetre.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.
depresszió
Ez az online teszt elárulja a depresszió kockázatát – Pár perc kitölteni A klinikai depresszió egy betegség, amely szakszerű kezelést igényel. Alábbi tesztünk segít a kockázatfelmérésben.