Egyre több a halálos baleset

Tizenöt százalékkal nőtt a halálos kimenetelű közúti balesetek aránya 2007 első fél évében.

A 2007-es év első fél évében az előző év azonos időszakához viszonyítva két százalékkal emelkedett a közúti közlekedési balesetek száma, ezen belül a halálos kimenetelűeké erőteljesebben, 15 százalékkal - olvasható a KSH közleményében, amelyből kiderül: a balesetek közül 11 százalékkal többet okoztak ittas állapotban, mint egy évvel korábban.

Az elmúlt fél évben csaknem 9500 személyi sérüléses közúti közlekedési baleset történt, a balesetet elszenvedők száma megközelítette a 13 ezret, közülük 595-en vesztették életüket, csaknem 3800-an súlyosan megsérültek, és a könnyen megsérültek száma is meghaladta a 8600-at - áll a tájékoztatóban.

A megelőző év adataihoz viszonyítva a motorkerékpár okozta balesetek száma emelkedett a legnagyobb mértékben, megközelítve a 30 százalékot.

Az M1-esen történt balesetek száma mintegy 30 százalékkal növekedett, míg az M7-es autópályán történteké csaknem 40 százalékkal csökkent.

Országos szinten nőtt az ittasan okozott balesetek száma: száz baleset közül 14 hátterében állt alkohol. Legnagyobb mértékben a motorkerékpár-vezetők által ittas állapotban okozott balesetek száma emelkedett, 2006 első félévéhez viszonyítva csaknem kétszeresére - olvasható a közleményben.

2007-08-21 11:49

Forrás: MTI

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

D-vitamin
D-vitamin: milyen hatással van a májra, ha minden nap szedjük? Ezt mondják a kutatások
5 megoldás a magas reggeli vércukorszintre – Így lenne érdemes kezdeni a napot
D-vitamin
Sokan rosszkor szedik a D-vitamint – ez az ideális időpont a szakértők szerint
testszag
6 szag, amellyel a test jelzi a betegséget – Ha ezt érzed, irány az orvos!
alvásigény
Életkorod alapján ennyit kellene aludnod naponta
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +32 °C
Minimum: +14 °C

Túlnyomóan derült, napos időre számíthatunk, csak délután a Dunántúlra sodródhatnak fátyolfelhők. Csapadék nem lesz. A Dunántúlon délies irányú szél lesz a jellemző, melyet északnyugaton élénk lökések is kísérhetnek, míg a Dunától keletre gyenge vagy mérsékelt marad a változó irányú légmozgás.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 30 és 35 fok között alakul, de az északkeleti határvidék közelében ennél pár fokkal alacsonyabb lehet a maximum. Fronthatás az elkövetkező napokban nem érvényesül, ugyanakkor napról napra egyre melegebb lesz az idő.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Melyik vitamin hiánya okoz vérszegénységet? – Kevesen mennek át ezen a teszten A különféle betegségek megelőzéséhez kulcsfontosságú, hogy ismerjük azok kiváltó okai. Te mennyire vagy jártas a témában? Teszteld tudásod kvízünkben!
kvíz
Melyik szervünk szűr meg naponta 180 liternyi folyadékot? Teszteld, mennyit tudsz az emberi testről! Minden szervünk nélkülözhetetlen szerepet játszik szervezetünk működésében, mégis számos meglepő érdekességet kevesen ismernek velük kapcsolatban.